Festiwal nagle zamienił się w piekło. 300 osób rannych, trwa walka z czasem

Festiwal nagle zamienił się w piekło. 300 osób rannych, trwa walka z czasem Źródło: fot. twitter.com

Szok! Odbywający się aktualnie w Vigo w Hiszpanii, muzyczno-sportowy festiwal nawiedziła ogromna tragedia. Na chwilę przed północą zawaliła się drewniana platforma, a wraz z nią rany odniosło wielu uczestników imprezy! Niektórzy wpadli do oceanu!

Wg doniesień medialnych rannych jest 300 osób. Póki co nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Hiszpański festiwal przerwany przez tragedię

Wypadek miał miejsce podczas występu rapera Relsa B w trakcie festiwalu kultury miejskiej O Marisquino. Lokalne media informują, iż została udzielona pomoc około 130 osobom. Platforma, która się zawaliła, miała 3 metry wysokości oraz 30 metrów długości i 10 szerokości. Zamontowana była na wybrzeżu, w związku z tym po zarwaniu się konstrukcji, część uczestników imprezy wpadła do oceanu. W dalszym ciągu trwają poszukiwania jeszcze czterech osób. Nurkowie oraz ratownicy dokładnie przeczesują zawalone elementy sceny.

Bezpieczny festiwal w Polsce?

Wydarzenia podobnie do dramatu z Hiszpanii skłaniają do refleksji - czy na naszych krajowych imprezach możemy czuć się bezpiecznie? Tego typu imprezy muzyczne rządzą się swoimi prawami. Ogromne skupiska ludzi, wszechobecny alkohol, letnia i przyjemna atmosfera oraz fantastyczna muzyka. Młodzież lgnie na tego typu przedsięwzięć na całym świecie, w tym w Polsce. Jakie są najpopularniejsze festiwale w kraju nad Wisłą? W ilości uczestników przoduje Pol'and'Rock Festival, znany lepiej pod dawną nazwą Przystanek Woodstock. Impreza ta potrafi zebrać nawet milion uczestników. Ludzie z całego świata zjeżdżają się by zobaczyć najpopularniejszych wykonawców muzycznych na żywo. W Polsce popularne są także Open'er Festival oraz Audioriver. Te zbierają znacznie mniejszą publikę, przy czym Open'er w przeciwieństwie do Pol'and'Rock Festival jest platny. I to nie mało. Za jednodniowy bilet trzeba zapłacić nawet 259 złotych. Taka selekcja pozwała przynajmniej z założenia wykluczyć z wydarzenia osoby biedne, nastawione na kradzieże. A te, jeśli chodzi o Pol'and'Rock, zdarzają się często. Zachowanie odpowiednich standardów w tak ogromnych skupiskach ludzi nie jest łatwe. Ale największym zagrożeniem na imprezach są sami uczestnicy, bowiem to od nich zależy czy przekroczą pewną granicę, czy zachowają umiar w zabawie. A wy? Na jakich festiwalach byliście w tym roku?  1. Wstrząsające słowa męża po śmierci Kory. Bardzo intymne wyznanie
  2. Gwiazda Blues Brothers walczy o życie. Umiera
  3. Tak Kaczyńska ukarała córkę za pokazanie zdjęcia dziecka. Uderzyła tam, gdzie boli najbardziej
Źródło: niezalezna.pl
Następny artykuł