"To makabra". Tysiące utknęły na autostradzie, wśród nich są Polacy

"To makabra". Tysiące utknęły na autostradzie, wśród nich są Polacy Źródło: Screenshot z youtube.com/BZnews

Ferie zimowe to wspaniały czas na to, aby w końcu odpocząć. Większość Polaków pozostaje w kraju. W końcu mamy takie miejsca jak choćby Zakopane, gdzie zdecydowanie nie brakuje rozrywki. Niektórzy jednak wolą pojechać za granicę. Niestety, tych spotkała ich niespodzianka...

Ferie zimowe to wyczekiwany moment przez młodzież. Niektórzy uważają, że trwają one zbyt krótko - w końcu to zaledwie dwa tygodnie. Przynajmniej motywuje to młodych, aby wykorzystać powierzony im czas najlepiej jak potrafią. Wielu decyduje się wyjechać z kraju. Za cel obierają takie kraje jak Hiszpania, Portugalia, Niemcy czy Francja. Ci, którzy lubią narty jadą w polskie góry. No chyba, że za nimi nie przepadają. Wtedy można jechać na przykład do Włoch. Jednak ci, którzy postanowili odwiedzić Brenner i Insbruck, mogli zostać niemile zaskoczeni.

Ferie zimowe zaskoczyły turystów

Przy wjeździe na drogę A22 w stronę Brenner i Insbruck można było napotkać poważne problemy. Trasa była sparaliżowana. Tysiące osób utknęło w autach.  - To makabra! Dzwoniłem do jednego z Włochów i powiedział mi, że na przestrzeni 35 kilometrów jest problem ze śniegiem. Etapami jesteśmy przerzucani z jednego miejsca, na drugie - poinformował słuchaczy turysta z Polski w rozmowie telefonicznej dla RMF24. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Przełęcz Brenner stoi w obu kierunkach. Wyjechaliśmy na przełęcz od strony Insbrucku ok. 9.00 teraz stoimy mniej więcej na wysokości granicy włosko-austriackiej jest 12.00. Droga zablokowana przez ciężarówki i lawinę, która zeszła ubiegłej nocy. Proszę omijać przełęcz! - na swoim Twitterze ostrzega kierowca.

Sytuacja opanowana

Jak poinformowały włoskie służby - część autostrady A22 jest już odkorkowana. Udało się zrobić porządek na przejeździe. Sytuacja jednak wymaga wprowadzenia specjalnej infolinii, która pomoże Polakom w ich trudnym położeniu. Jak informują media - na miejscu podczas kilku godzin zostało ewakuowanych wielu podróżnych, którzy bez wody i jedzenia zostali uwięzieni. Obecnie są bezpieczni i dostarczono im niezbędne produkty razem z lekami. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wojtunik: Spraw takich jak Niesiołowskiego jest więcej
  2. Skandal. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego powstanie muzeum kiełbasy
  3. Skatowany pies żywcem zakopany w lesie. Odnalezienie sprawcy to dla policji priorytet
  4. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  5. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę 

 

Źródło: RMF24

Następny artykuł