Zapadła decyzja o przerwie świątecznej dla uczniów. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych

Zapadła decyzja o przerwie świątecznej dla uczniów. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych Źródło: Pixabay.com klimkin

Ferie wielkanocne mają już termin, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło ostateczną decyzję. Nie wszyscy będą zadowoleni z rządowego ogłoszenia.

Ferie wielkanocne 2020 odbędą się w dniach 9 -14 kwietnia, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło ostateczną decyzję. Przerwa świąteczna nie będzie jednak dotyczyć wszystkich placówek edukacyjnych. MEN ogłosiło szczegóły swojej dyrektywy, nie wszyscy Polacy będą zadowoleni.

Ferie wielkanocne 2020

W związku z pandemią koronawirusa polskie szkoły zostały zamknięte do odwołania, a rząd zdecydował o wprowadzeniu na terenie całego kraju nauczania zdalnego. To niezwykle trudna sytuacja dla uczniów i nauczycieli, którzy w szybkim tempie musieli dostosować się do wprowadzonych zmian. Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło decyzję o terminie tegorocznej wiosennej przerwy świątecznej. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych z dyrektywy - w tym roku tylko dwa dni są wolne od zajęć dydaktycznych.

- Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia bieżącego roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów - przekazała Anna Ostrowska, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ferie wielkanocne potrwają od 9 do 14 kwietnia

Odwołanie zajęć nie dotyczy m.in. przedszkoli. W placówkach edukacyjnych dla najmłodszych, zajęcia prowadzone będą bez przerwy do 10 kwietnia.

– Natomiast przedszkola jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia bieżącego roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty –  poinformowała rzeczniczka ministerstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć legendy polskiej muzyki. Jego przeboje zna każdy Polak

2. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę

Zawieszenie zajęć dydaktycznych, oprócz przedszkoli, nie dotyczy również szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz przy zakładach karnych i aresztach śledczych oraz szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Polacy w końcu poznali prawdę. Mateusz Morawiecki już dłużej nie mógł ukrywać ile pieniędzy trafi do kieszeni rodaków
  4. Genialny domowy sposób na dezynfekcję maseczki. Zajmuje kilka chwil i można użyć jej ponownie
  5. Niezwykle smutne doniesienia o zakażonej 4-latce z centralnej Polski. Trwa dramatyczna walka o jej życie
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News