Ferie
.
Klaudia Bochenek - 14 Stycznia 2020

Tragiczny początek ferii. 11 osób nie żyje, ponad 200 rannych

Ferie zaczęły się tragicznie dla wielu rodzin. Statystyki pokazują, że nie żyje 11 osób, a ponad 200 jest rannych i wymagało hospitalizacji. Policjanci są przerażeni i apelują do kierowców o rozwagę.

Ferieto dla wielu polskich rodzin czas wyjazdów, podróżowania po Polsce - najczęściej na narty. Wiele osób wybiera południe kraju oraz Słowację jako miejsce wypoczynku. Zanim zdążą tam dojechać, ich podróż może skończyć się tak, jak w najgorszych snach.

Ferie ledwo się rozpoczęły, a już nie żyje 11 osób

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazało niepokojące statystyki, które pokazują, jak bardzo Polacy nie uważają na drogach. Często kończy się to tragicznie - nie żyje już 11 osób. Ich zgony są skutkiem 183 wypadków, które miały miejsce tylko w weekend. Był to oficjalnie pierwszy weekend ferii dla województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Psy nagranieNa drodze spotkała kobietę z gromadą psów. Gdy przyjrzała się im bliżej, natychmiast wyciągnęła telefonCzytaj dalej

Statystyki to nie tylko liczba osób zmarłych w wypadkach: obrażenia - te lżejsze i cięższe - odniosło 207 osób. Poza tym policja podsumowała, że w weekend zatrzymano aż 761 pijanych kierowców. Tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zostało "nagrodzone" wysokimi mandatami i odpowiednimi dalszymi czynnościami. Funkcjonariusze apelują, by nie wsiadać pijanym do samochodu, a kiedy nie jesteśmy pewni swojego stanu, użyjmy alkomatu. Gdyby nie zatrzymanie kilkuset kierowców, bilans wypadków mógłby być dużo wyższy - a to dopiero niecałe 3 pierwsze dni ferii.

W tym roku odnotowano spadek liczby wypadków, jednak liczba nadal jest niepokojąca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ZwierzętaRodzina przywiązała psa do zlewu i się wyprowadziła. Powód nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Policjanci próbują znaleźć plusy w tej niezadowalającej sytuacji. Jednocześnie poinformowali, że drugim dniem w tym roku bez ofiar śmiertelnych na drodze była właśnie ubiegła niedziela. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w święto Trzech Króli. Według funkcjonariuszy dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to w Polsce rzadkość - to tylko pokazuje, jak niebezpieczne są nasze drogi i kierowcy.

Dzisiaj grzeje:

1. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"
2.
Ogromny pożar w zachodniej Polsce. Ponad 700 osób ewakuowanych, trwa walka z czasem

Statystyka w porównaniu do zeszłego roku również jest w miarę zadowalająca. Policjanci oczywiście marzyliby o braku poważnych incydentów na drogach, lecz spadek o 12% liczby wypadków, o 40%. liczby zabitych i o 16% liczby rannych jest do przyjęcia. Policjanci zaznaczyli również, że w ferie skupią się na kontroli autobusów i busów, które mają przewozić dzieci w miejsca zimowego wypoczynku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Na drodze spotkała kobietę z gromadą psów. Gdy przyjrzała się im bliżej, natychmiast wyciągnęła telefon
  4. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni
  5. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Domowe trikiPrzenigdy nie wyrzucaj papierowych opakowań po jajkach. Można je wykorzystać w fenomenalny sposóbCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News