Uczennica Helena High School w Montanie, Kaitlyn Juvik, zdenerwowana tym, że mężczyźni kojarzą kobiece ciała z seksem, zorganizowała w swojej szkole protest. W jego ramach Kaitlyn i inne dziewczyny ze szkoły zdecydowały się nie ubierać staników. „Chodziło o równość płci i nauczenie ludzi, aby nie seksualizować kobiecych ciał” – tak tłumaczyła w wywiadzie swój pomysł dziewczyna.

Dziewczyna znana jest w liceum jako feministyczna aktywistka. Kaitlyn odważnie głosi, że „piersi mężczyzn i kobiet są takie same”, a równość płci sprowadza się do ich identyczności. Stąd też, według niej, skoro mężczyźni nie noszą staników, nie muszą tego robić też kobiety.

„Jesteśmy zawsze proszone o to, by robić różne rzeczy w celu zadowolenia mężczyzn. Jeśli moje piersi sprawiają, że czujecie się niekomfortowo, to dlaczego patrzycie na mnie w ten sposób?” – skarży się feministka.

Protest dziewcząt w Helena High School rozpoczął się po tym, jak władze placówki zarządziły, że „feministyczny strój” jest niedozwolony. Za taki uznano właśnie t-shirt bez stanika. Często bowiem zdarzało się, że Kaitlyn i jej przyjaciółki przychodziły w ten sposób ubrane do szkoły.

„Należy przykryć czymś piersi albo po prostu ubrać stanik, ponieważ tu w szkole jest wielu mężczyzn-nauczycieli i uczniów płci męskiej. To zaś sprawia, że oni czują się nieswojo. Nie chcą tego widzieć” – miał powiedzieć Kaitlyn wicedyrektor.

Juvik ten zakaz miał dotknąć do żywego. Dziewczyna oświadczyła, że czuła się „prawie zgwałcona”. To dlatego Juvik zorganizowała protest, który miał być odpowiedzią na zarządzenie władz szkoły.

„Czułam się zażenowana. Czułem się prawie zgwałcona tą decyzją” – oświadczyła młoda aktywistka.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: dailywire.pl
pt

...

Zobacz również