Amerykańskie środowiska feministyczne zawrzały na widok jednej z reklam promujących film X-Men: Apocalypse. Feministkom nie spodobało się to, że billboard przedstawia mężczyznę duszącego kobietę.

Reklama, o której mowa, przedstawia tytułowego Apocalypse, który dusi jedną ręką Mystique. Jako pierwsza uwagę na reklamówkę zwróciła aktorka Rose McGowan. McGowan znana jest jako aktywna działaczka środowisk feministycznych i LGBT.

„W tej reklamie nie ma kontekstu. Widzimy po prostu duszoną kobietę. Fakt, że nikt tego nie zaznaczył jest obraźliwy i głupi. Skoro w studiu FOX nie jesteście w stanie na najbliższe dwa lata zatrudnić kobiet reżyserów, to może chociaż wymienicie tę reklamę?” – skomentowała banner McGowan.

Po słowach aktorki nie trzeba było długo czekać, by w sprawę zaangażowały się feministyczne środowiska. Krytyce McGowan zawtórował portal internetowy The Mary Sue.

„Ten banner reklamowy narzuca narracje podkreślającą zredukowanie działań kobiety do bezbronności w obliczu przemocy” – napisano w jednym z artykułów.

W sprawie kontrowersji wokół billboardu wypowiedziało się także samo 20th Century Fox. Studio przeprosiło urażone kobiety i obiecało, że pozbędzie się wszystkich billboardów z tą reklamą.

„Chcąc pokazać nikczemność postaci Apocalypse’a nie zdawaliśmy sobie sprawy jakie konotacje może mieć to zdjęcie” – pisze 20th Century Fox w oficjalnym oświadczeniu.

źródło: youtube.com
źródło: youtube.com

mystique1

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: naekranie.pl
pt

...

Zobacz również