Marta Frej jest artystką i działaczką ruchu feministycznego. Tworzy grafiki polityczno-satryczne. Tym razem furorę zrobiło zdjęcie, na którym jest pod siedzibą Radia Maryja ze specjalnym sztandarem. 

Frej wracała z wernisażu swoich prac w Koronowie i postanowiła zajechać do Torunia, aby pod siedzibą Radia Maryja zrobić sobie zdjęcie z, dla wielu osób, kontrowersyjnym sztandarem.

Na sztandarze widnieje napis „Puszczamy się kiedy chcemy”. Odnosi się do sposobu w jaki traktuje się mężczyzn i kobiety w odniesieniu do ich seksualności. Sztandar wozi po Polsce na szczególne okazje.

– To zabawna gra słów. Chodzi o to, że jedyne co może zrobić współczesna kobieta na taką złą konotacje słów jak „puszczamy się” to obrócić to na swoją korzyść, żartować z tego. Mężczyzna, który często uprawia seks, ma wiele partnerek jest postrzegany jako „zdobywca” i „bohater”. Natomiast kobieta w podobnej sytuacji jest często obrażana i odbiera jej się cześć i chwałę. Nie zgadzam się z tym, powinny być takie same standardy wobec obu płci – przekonuje grafik.

Artystka uznała Radio Maryja za idealne miejsce do prezentacji poglądów, które wiążą się ze sztandarem. Jej zdaniem toruńska stacja nie stosuje się do standardów, do których powinna.

– Największym problemem są treści ksenofobiczne, rasistowskie, homofobiczne, nierównościowe, seksistowskie, które to radio produkuje i puszcza w eter – mówi artystka.

fot. Facebook/Marta Frej

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również