Feministka w geście solidarności odwiedziła meczet. Poniżona szybko MOCNO tego pożałowała

Feministka w geście solidarności odwiedziła meczet. Poniżona szybko MOCNO tego pożałowała Źródło:

Kanadyjska feministka Kathleen Wynne w geście solidarności z muzułmanami odwiedziła meczet w Toronto. Szybko jednak przekonała się, że pomysł był nienajlepszy. Zamiast historii o pojednaniu i solidarności, do mediów trafił news o kompromitacji Wynne i ultrakonserwatywnym podejściu muzułmanów do świata. Sama Kathleen została potraktowana przez gospodarzy bardzo nieprzyjaźnie. 

Kathleen Wynne za wszelką cenę chciała udowodnić, że feministki i muzułmanie mogą się solidaryzować. Problem polega na tym, że wyznawcy islamu zebrani w meczecie w Toronto byli innego zdania. Nie chcieli mieć nic wspólnego z lesbijką i feministką. Ewidentnie nie podzielali też jej poglądów na równość.

Muzułmanie zebrani w świątyni wygonili feministkę i kazali jej siedzieć w narożniku, by jako kobieta nie przeszkadzała im w modłach. Wynne była porażona tym co usłyszała w meczecie, ale nie wolno było jej się odezwać, więc w kącie musiała wysłuchiwać o tym, iż homoseksualizm należy leczyć tak samo jak alkoholizm, uzależnienie od innych środków odurzających oraz hazardu.

Misja feministki zupełnie się nie udała. Nie dość, że została poniżona przez mężczyzn, to jeszcze media zaczęły pisać o ultrakonserwatywnym podejściu muzułmanów, braku woli do solidarności i absolutnie nierównym traktowaniu kobiet.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News