Feministka Emma Watson oblana pomyjami przez feministki. Wszystko prze zdjęcie jej biustu(FOTO)

Feministka Emma Watson oblana pomyjami przez feministki. Wszystko prze zdjęcie jej biustu(FOTO)

Aktorka Emma Watson jest znaną na całym świecie feministką. Jednakże, po jej sesji w najbardziej poczytnym magazynie dla kobiet na świecie inne feministki wylały na nią pomyje. Według nich, feminizm wyklucza udział w takich projektach. 

Emma Watson pojawiła się w magazynie Vanity Fair w związku z jej rolą w nowej odsłonie "Pięknej i Bestii". Podczas sesji pozowała półnago i pokazała część swojego biustu. Mimo, iż Watson od dawna aktywnie działa na rzecz równouprawnienia kobiet, sesja i pokazanie piersi dla wielu feministek oznaczało skreślenie jej dorobku. W mediach społecznościowych rozpętała się burza.

- Feminizm, feminizm... różnice w wynagrodzeniach dla kobiet i mężczyzn... dlaczego, och, dlaczego nie traktuje się mnie poważnie... feminizm... och, a tutaj są moje cycki! - napisała brytyjska dziennikarka Julia Hartley-Brewer.

Feministki oburzały się twierdząc, iż Watson jest hipokrytką, ponieważ narzeka na przedstawianie kobiet jako obiektów seksualnych, a sama eksponuje swój biust w periodyku.

 - Mówią, że nie mogę być feministką i mieć piersi.  Feminizm polega na tym, by dawać kobietom możliwość wyboru. Feminizm to nie kij do bicia innych kobiet. Tu chodzi o wolność, wyzwolenie, równouprawnienie. Naprawdę nie wiem, co to ma wspólnego z moimi cyckami. Im dłużej zajmuję się feminizmem, tym bardziej uświadamiam sobie, że walka o prawa kobiet dla wielu jest często jednoznaczna z nienawiścią wobec mężczyzn. Dla przypomnienia, definicja feminizmu wskazuje na wiarę, że mężczyźni i kobiety powinni mieć te same prawa i możliwości - skomentowała Watson.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News