Jako że okoliczności przyrody i letnia sceneria sprzyjają piciu pod chmurką, ruszyliśmy z kumplami w plener, uzbrojeni w schłodzone czteropaki taniego stronga. Pugilares pustawy to i trzeba było wbrew polskiemu wieszczowi tym razem mierzyć zamiar podług sił. Jak wiadomo sytuacja libacji jest zawsze rozwojowa, toteż nie trzeba było długo czekać aż na tapetę wskoczą tematy polityczne. Burzliwa dyskusja o modnej ostatnio polityce zagranicznej, była ładnym przedłużeniem mojego ostatniego felietonu, więc nie omieszkałem podzielić się ze słuchaczami swoimi poglądami jak w naszych realiach powinny wyglądać stosunki dyplomatyczne. Moje pomysły zostały przyjęte o dziwo z aprobatą i stwierdzono jednoznacznie, że powinienem o nich napisać.

Ale tego nie zrobię.

Mówienie o rzeczach bez znajomości wszelkich niuansów odgrywających ważną rolę, jest zarazą dzisiejszych mediów. W tym przypadku owej znajomości zwyczajnie mieć nie można, chyba że jest się wysoko postawionym politykiem, bądź urzędnikiem MSZ wyższego szczebla. Wychodzę z założenia, że niektóre opinie nadają się tylko do rozmów prywatnych. Przy wódce, piwie, kawie. Publicznym gęganiem można się jedynie skompromitować.

Tak jak ten gość od cywilizacji chrześcijańskiej ostatnio. Zresztą prostackie obrażanie papieża zalatuje mi tak na oko dwucyfrowym IQ. Rozumiem oryginalne poglądy, rozumiem antyklerykałów, miło że i tacy są. Różnorodność. Szkoda tylko, że czasem nie idzie z tym w parze jakakolwiek wartość merytoryczna. A wzbudzanie kontrowersji na siłę, żeby się tylko wypromować kojarzy mi się tylko i wyłącznie z najstarszym zawodem świata. Przychodzi mi w tej sytuacji do głowy złota myśl Franza z ?Psów?: ?ktoś się rodzi księdzem, ktoś kurwą a ktoś inny złodziejem. Czasami ma to swoje dobre strony, bo można się lepiej poznać?. Cześć Jasiu!

Dobrze że nie każdy musi być we wszystkim ekspertem i wszystko pojmować. Bo zrozumienie jaki jest sens robienia dobrze wszystkim, którzy są w mniejszości, jest ponad moje siły. Widać taki styl życia. Filozofia uległości i wpychania kutasów do pyska. Cóż, każdy ma prawo żyć tak jak chce, więc wielkiego bólu dupy nie mam spoglądając na działalność Jaśka co ?r? nie wymawia (sohhy za ad pehsonam, nie mogłem się powstrzymać). Tak czy owak dobrze, że na tej samej zasadzie swobody wyrażania opinii, można dla odmiany promować zdrowy rozsądek. Co z chęcią robię.

To co jest najgorsze w tej aferce to wybiórcze stosowanie prawa. Ścierwienie wartości chrześcijańskich zwykle przechodzi bez wielkiego echa, a tutaj od razu wjazd na chatę, trochę to nieproporcjonalne a już na pewno bezpodstawne. Wolność słowa w wydaniu prawactwa i lewactwa to w ogóle ciekawa sprawa. Lewaki najchętniej szkalowaliby wszystko wbrew ich ideologii, jednocześnie nazywając mową nienawiści uderzanie w ich przekonania i grupy. Prawactwo wpada w ten sam schemat, tyle że zamiast mowy nienawiści jest przykryweczka ?walki z niemoralnymi poglądami?. A niemoralne jest wszystko to co nieprawicowe. Polska komedia XXI wieku: soczysty i piekący ból dupy, gdy któraś ze stron błyśnie odrobinę bardziej ekstremalnym poglądem. Nie ma rzeczowych dyskusji, jest antagonizowanie. Nie ma akceptacji wolności słowa, jest terroryzm myślowy. No i nie ma normalnych ludzi ? są donosiciele, hipokryci i Jasie.

Chcę zaznaczyć tylko jedno, żeby nie było nieporozumień: nie hejtuję Kapeli. Tak samo jak nie hejtuję bezzębnych kurew stojących na wylotówkach. Jak się nic innego nie umie to pozostaje żebranie albo dawanie dupy. Takie życie.

Zobacz również

Publicystyka, której niepotrzebna doktryna. Jestem przeciwnikiem schematów w myśleniu oraz wyznawania jednej ideologii. Subiektywnie, ostro i filozoficznie. Prywatnie uwielbiam eskapizm w dobrą literaturę, ambitne kino. Fan Billa Hicksa i George’a Carlina. Cioranowski nihilista a także miły mizantrop.