Barcelona chce sprowadzić kolejnego pomocnika. To może być najważniejszy transfer okienka!

Barcelona chce sprowadzić kolejnego pomocnika. To może być najważniejszy transfer okienka! Źródło: Pexels - @Francisco Cornellana

FC Barcelona zaczyna myśleć o planach transferowych na najbliższe miesiące. Już niebawem w stolicy Katalonii może zameldować się jeden z najbardziej znanych pomocników świata, który cieszy się doskonałą renomą. Jego przejście do Hiszpanii może być uznane za najważniejszy transfer okienka.

FC Barcelona pewnie kroczy po kolejne mistrzostwo Hiszpanii, do tego niewykluczone, że sięgnie również po triumf w Lidze Mistrzów. Nie oznacza to jednak, że szefostwo klubu nie myśli o tym, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że włodarze zaczęli już myśleć o kolejnych wzmocnieniach zespołu prowadzonego przez Ernesto Valverde.

Bardzo możliwe, że drużyna doczeka się solidnego wzmocnienia. Kilka miesięcy temu grono pomocników powiększyło przyjście Arthura, Brazylijczyka, któremu udało się zdobyć serca kibiców, ale również zaufanie szkoleniowców. Możliwe, że już niebawem przybędzie mu konkurencja. Szefostwo klubu chce bowiem dodatkowo wzmocnić rywalizację w środku pola. Pojawiły się plotki na temat nowych planów dyrektorów.

FC Barcelona może sprowadzić nowego pomocnika

Rywalizacja w gronie pomocników Barcelony wciąż jest bardzo ciekawa, choć drużyna z każdym rokiem będzie potrzebować wzmocnień coraz bardziej. Wszystko przez to, że najlepsi zawodnicy występujący w drużynie robią się coraz starsi. Sergio Busquets i Ivan Rakitić nie należą do najmłodszych piłkarzy, w związku z czym już niebawem w zespole potrzebne będzie wsparcie młodszych piłkarzy.

Pierwszym krokiem w tej sprawie było sprowadzenie Arthura, który ma odpowiadać za to, by godnie zastąpić Sergio Busquetsa. Wobec możliwego odejścia Rakiticia włodarze klubu chcieliby kupić kogoś, kto mógłby grać jeszcze przez kilka lat na wysokim poziomie i pomóc w zdobyciu kolejnych tytułów. Wszystko wskazuje na to, że już teraz udało im się odnaleźć kogoś takiego.

FC Barcelona chce kupić Juana Matę

Dowiedzieliśmy się, że FC Barcelona chciałaby wzmocnić środek pola poprzez sprowadzenie do zespołu doświadczonego Juana Maty, byłego pomocnika Valencii i Chelsea. Hiszpan występuje obecnie w Manchesterze United, jednak nie należy do najważniejszych piłkarzy zespołu prowadzonego przez Ole Gunnara Solskjaera. 

Niewykluczone, że wobec tego oba kluby dogadałyby się w sprawie transferu. Pojawiają się plotki, że Juan Mata mógłby trafić do stolicy Katalonii już w te wakacje, a ruch ten wydaje się prawdopodobny ze względu na potrzeby Barcelony i wiek piłkarza, który z pewnością nie popełniałby błędów młodości na boisku.

źródło: Cadena SER

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News