Oświadczenie FBI nie napawa optymistycznie. Zdaniem amerykańskiego wywiadu, już wkrótce może dojść do zamachu terrorystycznego. Co więcej, służby podały nawet jego miejsce i czas. 

Zdaniem agentów FBI, do zamachu terrorystycznego może dojść w poniedziałek. Najprawdopodobniejszym celem ataku jest obecnie Nowy York.

Służby podejrzewają, że zamach mógłby zostać przeprowadzony przez słynną Al-Qaeda. To organizacja terrorystyczna założona w 88 roku przez Osamę ibn Ladena, odpowiedzialną między innymi za najgłośniejszy zamach pierwszej dekady XXI wieku – atak na World Trade Center. Choć obecnie o Al-Qaeda zrobiło się ciszej, a uwaga opinii publicznej skierowana jest w stronę ISIS, to trzeba pamiętać m. in. o zapowiedzi młodego ibn Ladena. W lipcu zapowiedział on, że zemści się za śmierć swojego ojca.

Wzmożona ostrożność oraz podejrzenia ataku mają oczywiście związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Już we wtorek, 8 listopada zakończy się jedna z najostrzejszych, najbardziej emocjonujących i kontrowersyjnych kampanii wyborczych w historii USA.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: nypost

...

Zobacz również