Niestety, nie ma dobrych wieści w sprawie zdrowia wielokrotnego mistrza świata w żużlu. Tomasz Gollob po tym jak w kwietniu 2017 roku doznał poważnego wypadku, który brutalnie odbił się na jego zdrowiu, wciąż nie może dojść do siebie. Nawet pobyt w specjalistycznej klinice nie przynosi efektów.

23 kwietnia 2017 roku zostanie zapamiętany przez Tomasza Golloba i jego fanów na zawsze. Tego dnia podczas treningu motocrossowego w Chełmnie sportowiec uległ poważnemu wypadkowi.

Gollob doznał ogromnych obrażeń kręgosłupa, które sprawiły, że lekarze musieli walczyć o jego życie. Choć udało się im uratować polskiego mistrza z przedsionka śmierci, Gollob nie powrócił na motocykl i prawdopodobnie już nigdy tego nie zrobi.

Wszystko przez to, że dotąd nie do końca potrafi kontrolować swoje ciało. Największym problemem jest spastyczność, czyli nadmierne i niekontrolowane napięcie mięśni. Sportowcowi sprawia to niewyobrażalny ból, który na dodatek wpływa na jego zachowanie.

– Wszyscy oczekiwali dobrych wiadomości. Ja także. Niestety, uraz jest ogromny a mój stan zdrowia nie jest tak dobry, jakbym tego oczekiwał. Ale i tak jest lepiej niż w pierwszych dniach po wypadku. Z relacji lekarzy wiem, że stoczyli prawdziwą walkę o moje życie. Po przebudzeniu liczyłem, że wszystko pójdzie łatwiej – mówi sportowiec.

ZOBACZ TAKŻE: To nie żart. 14-latek zniósł 20 jaj. Jest w szpitalu

Niestety, długotrwałe leczenie w Polsce nie dało efektu. Dlatego też zdecydowano się na leczenie żużlowca w klinice akupunktury chińskiej w Naninng. Jednak wbrew oczekiwaniom Polak nie dochodzi do siebie, a jest jedynie coraz gorzej.

Zbywają to jednak chińscy lekarze, którzy przekonują, że to naturalna kolej rzeczy. Ich zdaniem pogorszenie stanu po leczeniu za pomocą akupunktury to normalna sprawa, a Gollob potrzebuje cierpliwości. Niestety, sportowcowi coraz trudniej oczekiwać na wieści o poprawie stanu zdrowia.

Jak podaje Władysław Komarnicki, były prezes gorzowskiej Stali, takie oczekiwanie tylko coraz mocniej przybija sportowca. Gollob ma z dnia na dzień coraz bardziej dosyć leczenia w Chinach. Choć jest tam niespełna miesiąc, pragnie już wracać do kraju.

– Mimo, że Tomek jest tytanem pracy, to jest coraz bardziej zniecierpliwiony tymi informacjami. Boję się, że Tomek może skrócić pobyt, jeżeli nadal nie będzie poprawy – mówi były prezes Stali Gorzów.

Kim jest Tomasz Gollob? Ile ma lat, skąd pochodzi?

Tomasz Gollob to mający 47 lat polski żużlowiec, który siedem razy zdobył mistrzostwo świata na żużlu. W sumie jest 30-krotnym mistrzem Polski w różnych konkurencjach. Poza Polską startował także w Wielkiej Brytanii i Szwecji, gdzie również został wielokrotnie uhonorowany.

Gollob urodził się 11 kwietnia 1971 roku w Bydgoszczy. Przez 13 lat był żonaty, a jego wybranką była Brygida Gollob, z którą wziął rozwód w 2010 roku. Razem mają córkę, którą jest Wiktoria Gollob.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz handlu w niedzielę ominie słynną polską galerię handlową

źródło: fakt.pl

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Śmierć Musiała i inne oburzające fake newsy z 2017 roku [ZOBACZ!]


Skandaliczne zdrady znanych Polaków [ZDJĘCIA]