Lider brytyjskich eurosceptyków, Nigel Farage, w ostatnich tygodniach nie ma lekko. Po tym gdy po wygranym referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej okazało się, że kampania eurosceptyków opierała się w dużej części na kłamstwach oraz po zrezygnowaniu z posady lidera, przyszła pora na pogrążenie się w wywiadzie radiowym.

Nigel Farage, który swoją karierę polityczną poświęcił sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, mimo że w końcu udało mu się doprowadzić do Brexitu, to nie ma teraz lekko. Ogromna część osób, która zagłosowała za wyjściem UK z UE zawiodła się na nim, ponieważ już na drugi dzień po ogłoszeniu wyników referendum oświadczył, że część argumentów, którymi jego środowisko posługiwało się podczas kampanii referendalnej, była po prostu fałszywa. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie to było rzeczywistym powodem jego rezygnacji z przewodniczenia swojej partii.

ZOBACZ TAKŻE – Brytyjscy eurosceptycy pod ostrzałem po Brexicie. Czołowa obietnica nie zostanie zrealizowana

O byłym już liderze brytyjskich eurosceptyków zrobiło się znowu głośno za sprawą jego występu w radiu LBC, gdzie odpowiadał na pytania słuchaczy.

 – Nie wiem, jak ktoś może się zintegrować, skoro nie uczy się języka danego kraju… – zaczął dzwoniący do radia Richard z Pembrokeshire.

 – Nie mógłbym się z Tobą bardziej zgodzić! […] Język jest kwestią absolutnie podstawową – odpowiedział bez wahania Farage, nie wiedząc jednak, że właśnie wpadł na zastawioną na niego „pułapkę”.

 – No właśnie, zastanawiałem się dlaczego Pan, który spędził ponad 20 lat w Belgii i do teraz nie mówi ani po flamandzku, ani niemiecku czy francusku – powiedział słuchacz.

Najwyraźniej brytyjski polityk zorientował się, że właśnie się skompromitował, ponieważ próbował uciec od tematu podsumowując wszystko żartem, który jeszcze bardziej go pogrążył.

 – Wiesz Richard? Ale bardzo dobrze sobie radzę z francuską listą win – próbował ratować się Farage.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źróło: radio lbc

...

Zobacz również