Sieć obiega mocne wystąpienia brytyjskiego eurodeputowanego Nigela Farage’a, który w dobitnych słowach wypowiada się na temat kryzysu greckiego i roli UE w nim.

Widzimy nierozerwalne różnice kulturowe między Grecją a Niemcami (…) europejski projekt faktycznie zaczyna umierać – zaczął polityk

Następnie Farage przeszedł do krytykowania polityki gospodarczej Unii Europejskiej: Jeśli się spróbuje na siłę połączyć różne narody lub różne gospodarki bez uprzedniego uzyskania zgody tych ludzi mało prawdopodobne jest, że będzie to działać. I ten plan zawiódł. I nie mówimy tu tylko o Grecji, cały region śródziemnomorski ma teraz złą walutę, a mimo to prawie nikt na arenie politycznej nie ma odwagi o tym powiedzieć, uważam że kontynent jest podzielony na północ i południe, euro to nowy mur berliński. Wznowiono stare wrogości.

Wystąpienie polityk zakończył apelem do premiera Grecji: Panie Tspiras, pana kraj nigdy nie powinien był przystąpić do strefy euro. Myślę że pan to przyznał, ale wielkie banki, wielki biznes i wielka polityka was tam wepchnęły. Goldman Sachs, niemieccy producenci broni, wszyscy byli bardzo zadowoleni. A gdy zaczęły się bailouty, nie były one dla Greków. To były bailouty dla francuskich, niemieckich i włoskich banków (…) byłoby szaleństwem proszę pana kontynuować ten kierunek. Pan był bardzo odważny, ogłosił pan to referendum. Gdy jeden z pana poprzednik próbował zrobić to samo, to te brukselskie bandziory go usunęły. (…) Jeśli ma pan odwagę, powinien pan wyprowadzić naród grecki ze strefy euro z podniesioną głowo, odzyskać kontrolę nad swoim krajem.

Prezentujemy wystąpienie Nigela Farage’a zamieszczone na Youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=DWhvubF5SvQ&hd=1

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również