Fani żegnają Szpakowskiego, a TVP... już szuka następcy

Fani żegnają Szpakowskiego, a TVP... już szuka następcy Źródło: fot. youtube.com/AS WYWIADU

Po jego odejściu imprezy piłkarskie z udziałem polskiej reprezentacji zmienią się na zawsze. Dariusz Szpakowski towarzyszy telewidzom i słuchaczom radia od pierwszej połowy lat 70. i bez wątpienia wielu z nas nie wyobraża sobie piłkarskich emocji bez jego głosu. Legenda krajowego dziennikarstwa sportowego odchodzi na zasłużoną emeryturę, a TVP musi szukać jego następcy.

Dariusz Szpakowski swoją karierę dziennikarza sportowego zaczął na antenie Polskiego Radia. W państwowej rozgłośni prowadził m.in. "Kronikę sportową", czy "Studio S-13". Gdy zmarł Jan Ciszewski, najbardziej znany i szanowany komentator wydarzeń sportowych, Szpakowski zajął jego miejsce, by znajdować się na nim do dziś. Od 1986 roku bez przerwy komentuje dla nas mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Okazjonalnie zajmował się także innymi dyscyplinami. Choć pod jego adresem padło już wiele słów krytyki, Szpakowski nadal posiada bardzo mocną pozycję na Woronicza, a swoim odejściu zadecydował samodzielnie. Wedle wskazuje na to, że już po lipcowym mundialu w Rosji legenda TVP odejdzie na emeryturę i pozostawi trudną do zapełnienia lukę. Na ten temat wypowiedział się już dyrektor TVP Sport.

Dariusz Szpakowski będzie trudny do zastąpienia

Marek Szkolnikowski już niedługo będzie musiał szukać zastępstwa dla Szpakowskiego, choć sam przyznał, że będzie to zadanie niezwykle trudne. Dyrektor TVP Sport w jednym z wywiadów stwierdził nawet, że wraz z przejściem Dariusza Szpakowskiego w stan dziennikarskiego spoczynku liczba osób nadających się do komentowania wielkich wydarzeń sportowych skurczy się do trzech. Dwie z tych osób już pracują w TVP. - Jestem przekonany, że jak wielcy sportowcy będzie chciał zakończyć karierę na samym szczycie, zamiast się rozdrabniać. Nastąpi to raczej prędzej niż później - mówił. Jakim wynikiem zakończą się poszukiwania osoby godnej przejęcia funkcji Szpakowskiego, dowiemy się za kilka miesięcy. Dopóki jednak ta wielka dla TVP zmiana nie nadchodzi, cieszmy się, że Dariusz Szpakowski nadal komentuje dla nas spotkani polskiej kadry.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. LIDL rozpoczyna sprzedaż marihuany. Jest tylko jeden haczyk
  2. Kim Dzong Un się poddaje. Historyczny koniec wojny
  3. Kate wcale nie była w ciąży?! Spekulacjom nie ma końca
źródło: natemat.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu