Po zapowiedzi Grzegorza Schetyny, wszyscy fani Donalda Tuska wybuchnęli radością. Jak zapowiedział bowiem szef Platformy Obywatelskiej, choć były premier opuścił polską politykę, nie oznacza to, że nie ma zamiaru do niej wrócić. Jego była partia ma już nawet dla niego miejsce.

Schetyna ujawnił, że jeśli jego partia zwycięży w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, dla Tuska także znajdzie się kawałek tortu. Nie będzie jednak ponownie premierem, choć czeka go równie lukratywna posada. Szef PO ujawnił, że ma dla Tuska fotel prezydenta.

– Jeżeli wygramy wybory parlamentarne, to w sposób naturalny będzie kandydatem w wyborach prezydenckich, które będą w maju. Jeżeli nam się uda , to sytuacja Tuska i jego obecność w polskiej polityce będzie dużo bardziej naturalna, niż jest teraz w naszych wizjach – zapowiada Schetyna.

Co więcej, plany Platformy wobec jej byłego lidera stają się coraz bardziej prawdopodobne. Jean Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, zapowiedział połączenie stanowisk szefa Rady Europejskiej i KE. Podkreślił, że nowy kandydat miałby zostać wyłoniony w trakcie wyborów do europarlamentu. Utrata posady we władzach unijnych przez Tuska idealnie pasuje do tego, by wdrożyć go z powrotem na grunt polskiej polityki.

– Więcej demokracji oznacza więcej efektywności, skuteczności na szczeblu europejskim i pewnie udałoby się to jeszcze lepiej, gdyby udało się połączyć stanowiska przewodniczącego KE i Rady. Ta propozycja nie jest skierowana personalnie ani do mojego dobrego przyjaciela Donalda Tuska, ani do mnie – oświadczył w środę Juncker.

źródło: wp.pl

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

...

Zobacz również