Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych na świecie bokserów zapowiedział oficjalnie, że w jego życiu przyszedł czas na ogromne zmiany. Jak potwierdził niemiecki dziennik „Bild”, pięściarz ostatecznie kończy z zawodowym sportem. Jego fani, którzy z niecierpliwością oczekiwali kolejnej walki, są tym zadziwieni.

Po ostatniej porażce w walce z Anthonym Joshuą, Władimir Kliczko zapowiadał otwarcie rewanż. Media prognozowały już nawet, że dojdzie do niego w październiku tego roku. Poza tym bokser pozostawał związany umową z jedną z niemieckich telewizji, w której zapewnił o tym, że stoczy na pewno jeszcze 3 pojedynki.

– 27 lat temu rozpoczęła się moja sportowa przygoda. Nie mogłem podjąć lepszej decyzji w życiu. Nauczyłem się kilku języków, zwiedziłem świat, pomogłem wielu ludziom i rozwinąłem swoje biznesy. W pewnym momencie przychodzi jednak czas na nowe wyzwania. Chcę zacząć nowy etap w życiu – ogłosił jednak Kliczko, czym zadziwił tysiące fanów na całym świecie.

Trzeba przyznać, że długą karierę zakończy on ze zdumiewającym bilansem – na 69 stoczonych walk wygrał on 64, w tym 53 przed czasem. Kibicom boksera bez wątpienia będzie więc brakowało niezwykłych emocji, których od lat im dostarczał.

ZOBACZ TAKŻE

 

...

Zobacz również