Marek Piekarczyk był żyjącą legendą. Smutne informacje dla fanów polskiej muzyki

Marek Piekarczyk był żyjącą legendą. Smutne informacje dla fanów polskiej muzyki

To łamiąca wieść dla fanów polskiego rocka. Okazuje się, że Marek Piekarczyk odchodzi na dobre. Muzyk pozostawił bowiem zespół, z którym wylansował największe przeboje. Ujawnia też, dlaczego to zrobił.

To koniec pewnej epoki w polskiej muzyce. Z TSA (od Tajne Stowarzyszenie Abstynentów) odchodzi bowiem Marek Piekarczyk. Legendarny frontman i wokalista zespołu żegna tym samym zespół, z którym związany był z przerwami od 1981 roku. Fani muzyka nie mogą sobie wyobrazić tego, co właśnie się stało. Choć w internecie od dłuższego czasu krążyły już plotki o rozwodzie Piekarczyka z TSA, nikt nie brał tego na poważnie. Aż do teraz. 24 marca przejdzie do historii jako dzień ostatecznej rozłąki Piekarczyka z legendarnym zespołem. To właśnie tego dnia Marek Piekarczyk pożegnał się z TSA, z którym wylansował takie przeboje jak "51", "Marsz wilków", "Trzy zapałki" czy "Kocica".

Marek Piekarczyk odchodzi z TSA

Piekarczyk potwierdził informację o swoim odejściu na Facebooku, gdzie bardzo lakonicznie napisał: "Szanuję fanów - dlatego odszedłem". Więcej ujawnił w rozmowie z magazynem "Teraz Rock", którego dziennikarzowi powiedział, że już od roku muzycy z TSA szukali kogoś na jego miejsce, a on w zasadzie z zespołu odszedł z zespołu. - Nie lubię o tym gadać, ale tobie i czytelnikom "Teraz Rocka" powiem, że to prawda. Właściwie, to odszedłem z TSA już w grudniu 2017 roku. Zespół TSA będzie pewnie koncertował, ale z innym wokalistą. Dowiedziałem się niedawno, że szukali kogoś na moje miejsce już przeszło rok temu. Życzę im powodzenia i jak to mawiał mój sąsiad: "Pozazdrościć apetytu, Panowie!" - skomentował Piekarczyk. Co ciekawe, dotąd nie ma oficjalnego stanowiska samego zespołu. Nikt z TSA nie zabrał głosu w sprawie odejścia Piekarczyka ze składu.

Marek Piekarczyk - kim jest, ile ma lat?

Marek Piekarczyk urodził się w 1951 roku w Poznaniu. Ma więc 67 lat. Karierę muzyczną zaczął w 1969 roku. Grał z takimi zespołami jak Biała 21. i Sektor A. Najbardziej znany jest jednak z występów muzycznych z zespołem TSA, który uważany jest za prekursora polskiego heavy metalu. Z tym grał od 1981 roku, tworząc legendę rodzimej muzyki heavymetalowej. W swojej karierze dał w sumie około 1000 koncertów. Jest żonaty, a jego wybranką jest Katarzyna Rogalska-Piekarczyk. ZOBACZ TAKŻE: 1. Nie żyje słynna piosenkarka, prawdziwa legenda muzyki pop 2. PiS wsadzi polskiego muzyka do więzienia! "Jest zerem, łamie prawo" źródło: kurierlubelski.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News