Nie było w historii muzyki wielu artystów, wzbudzających tak duże kontrowersje jak Marilyn Manson. Nie tylko przekaz jego piosenek ale i mroczny wizerunek wielokrotnie poddawane były krytyce. Po latach kapłanowi Kościoła Szatana zdarza się pojawiać bez scenicznej charakteryzacji. Jest wtedy nie do poznania.

Marilyn Manson ma już 48 lat. Jego kariera rozpoczęła się w latach 90 i rozwijała w zawrotnym tempie. To w dużej mierze dzięki kontrowersyjnemu wizerunkowi gwiazdora. Muzyk został honorowym kapłanem Kościoła Szatana a w jego muzyce powtarzają się motywy satanistyczne.

Wielokrotnie w swoich teledyskach Manson prezentował się jako postać demoniczna lub pozbawiona jednoznacznych cech płciowych. Podobnie było poza kamerami. Manson najczęściej widywany był w nienaturalnie zniekształcających oczy soczewkach i makijażu, który niemal przywarł do jego skóry.

Muzykowi zdarza się udostępniać zdjęcia bez makijażu. Nie przypomina na nich siebie. W kontraście do kontrowersyjnego wizerunku scenicznego, Manson bez makijażu jest nie do poznania.

– Czemu on wygląda jak kartofel? – pyta pod zdjęciem jedna ze złośliwszych internautek.

fot. Instagram/marilynmanson
fot. Instagram/marilynmanson
fot. Wikimedia/Georges Biard
fot. Wikimedia/Andreas Lawen, Fotandi

Zobacz również