Fani "Krainy lodu" chcą, by bohaterka została lesbijką

Fani "Krainy lodu" chcą, by bohaterka została lesbijką

W mediach społecznościowych na całym świecie pojawił się nowy trend "#GiveElsaaGirlfriend", który ma doprowadzić do zmiany orientacji seksualnej głównej bohaterki popularnego filmu animowanego "Kraina Lodu".

W ostatnich tygodniach, GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), jedna z amerykańskich organizacji walczących z homofobią ostro skrytykowała m.in. Disneya, za brak postaci LGBT w jego produkcjach. Organizacja domagała się, by w następnej części Gwiezdnych Wojen pojawiła się postać nieheteroseksualna.

Internauci nie podłapali jednak tego pomysłu i zamiast postaci LGBT w Gwiezdnych Wojnach, rozpoczęli akcję internetową mającą na celu zmuszenie filmowców do zmiany orientacji seksualnej głównej bohaterki "Krainy Lodu".

Tysiące osób na Twitterze i Facebooku apeluje do Disneya o to, by bohaterka najbardziej dochodowego filmu animowanego w historii kina spotkała w drugiej części produkcji dziewczynę i zawarła z nią homoseksualny związek.

Według zwolenników akcji, uświadomiłoby to dzieciom, że istnieją także inne orientacje seksualne, oraz że będą wiedzieć, iż wszystko z nimi w porządku jeśli same przeczuwają, że są LGBT.

fot. twitter fot. twitter fot. twitter fot. twitter

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: cnn
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News