Tysiące ludzi wmurowało. Fani disco polo zaniemówili

Tysiące ludzi wmurowało. Fani disco polo zaniemówili Źródło: fot. youtube.com/Śląski Festiwal Disco Polo

Polska muzyka biesiadna zwykle zbiera negatywne opinie. Nie zmienia to faktu, że disco polo nie traci na popularności i ciągle zyskuje nowych fanów. Niedawno miłośnicy zabawy w jego rytmie zyskali nowy cel wakacyjnych podróży.

Gdy w końcu lat 80. disco polo walczyło o miejsce na rynku i w świadomości zbiorowej Polaków, jako gatunek rodzimy i coraz bardziej powszechny, nikt nie mógł nawet podejrzewać, że doprowadzi do tylu sporów. Muzyka ta przez wielu jest podawana jako przykład prowincjonalności naszego państwa (osoby takie zdają się nie zauważać istnienia podobnych gatunków, chociażby w Serbii czy Bułgarii), "słabego" gustu muzycznego miast i miasteczek, czy w końcu tezy, że kicz zyskuje przewagę nad kulturą "wysoką".

Wojna o to, kto słucha disco polo i dlaczego ma być to wstyd, nie ma jednak znaczenia w sytuacji, kiedy po wykonawcach i fanach wszelka krytyka spływa. Dobrą zabawę ponad ocenami i wszelkim hejtem stawiają mieszkańcy Kożuchowa, które aspiruje do miana nowej stolicy disco polo.

Fani disco polo zaniemówili

Jak na razie statusem stolicy gatunku szczycić się może Kobylnica w województwie pomorskim. To tam odbywa się słynny na całą Polskę Disco Hit Festival. Na jego scenie co roku występują największe gwiazdy na czele z zespołami Weekend, Cliver czy M.I.G. Burmistrz Kożuchowa, Paweł Jagasek, by móc konkurować z Kobylnicą, zorganizował w swoim mieście ogromny festiwal disco polo o nazwie Cosuchovia Dance. Rozmiar imprezy zadziwił nawet fanów gatunku, którzy dosłownie zaniemówili. Na scenie, przed gotowymi do zabawy tysiącami wystąpili Boys, Piękni i Młodzi, Bobi, Shantel, Malibu, Cliver, Eratox i Baflo. Burmistrz jest dumny ze swojego przedsięwzięcia i ma nadzieję, że Kożuchowo odniesie dzięki niemu turystyczny sukces i sławę. Nie ma co się dziwić jego ambicjom, Cosuchovia Dance okazała się strzałem w dziesiątkę. - Cosuchovia to trochę moje dziecko i cieszę się, że impreza nabiera coraz bardziej rangi ogólnopolskiej - powiedział "Gazecie Wyborczej samorządowiec. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Małgorzata Rozenek-Majdan? Te liczby was zszokują
  2. Wassermann puściły nerwy! Wszystko zostało nagrane
  3. Czy śmierć ukochanego psa może być traumą?
  4. Skuteczny sposób na kaca – czyli co polecają gwiazdy
źródło: zielonagora.wyborcza.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News