Jak doniósł jeden z najpopularniejszych polskich dzienników, Beata Szydło ma niebawem zostać ambasadorem Polski w Watykanie. Gazeta powołuje się na słowa swoich informatorów i wypowiedzi nieujawnionego z imienia i nazwiska ministra. Wieści te szybko zdementowała sama Szydło.

Mianowanie Beaty Szydło na ambasadora Polski w Stolicy Apostolskiej może się odbyć najprędzej za kilka miesięcy – takie informacje podał jeden z dzienników. Ma być to forma „miękkiego lądowania” jakie przygotował dla niej Jarosław Kaczyński.

Według gazety, choć Kaczyński pozytywnie zaopiniował przeprowadzony audyt rządów PO-PSL, odwlekło to tylko dymisję Szydło. Ta jest bowiem planowana już od dłuższego czasu. Politycy PiS mają mówić między sobą, że obecna premier nie ma najlepszej pozycji w partii.

Dziennik informuje także, że wstępne rozmowy, co do mianowania Szydło nowym ambasadorem, były już prowadzone. Hierarchowie Kościoła mają popierać taką opcję. Za wyborem Szydło przemawia bowiem fakt, że ta jest głęboko wierząca, a jeden z jej synów jest duchownym. „Biskupi przychylnym okiem patrzą na ten pomysł” – miał powiedzieć gazecie „jeden z ministrów”.

Oddalając obecną premier na stanowisko ambasadora PiS chce m.in. zabezpieczyć jej przyszłość. Partia ma bowiem obawiać się powtórzenia sytuacji sprzed 10 lat, kiedy to po dymisji Kazimierza Marcinkiewicza ten został bezrobotny.

Wszelkie doniesienia o zmianie swojego stanowiska zdementowała główna zainteresowana. Jak podała Beata Szydło, nie ma żadnych powodów, by uważać rewelacje dziennika za prawdziwe.

Nie zamierzam zostać ambasadorem w Watykanie” – podkreśliła premier.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: fakt.pl, 300polityka.pl
pt

...

Zobacz również