Fakt: Co najmniej 33 osoby nie żyją, dziesiątki są ranne. Podpalono znane studio filmowe

Fakt: Co najmniej 33 osoby nie żyją, dziesiątki są ranne. Podpalono znane studio filmowe Źródło: twitter.com/ChannelNewsAsia

Fakt podał przerażające informacje: jedno z najsłynniejszych studiów filmowych na świecie zostało podpalone. W zgliszczach budynku trwa akcja gaśnicza, a już teraz mówi się o 33 ofiarach szaleńca, który wywołał pożar. Cały kraj pogrążony jest w żałobie.

Fakt przekazał porażające wiadomości. W jednym z największych studiów filmowych na świecie doszło do podpalenia. Wszystkiemu winien jest 41-latek, który wkroczył z kanistrem benzyny do pomieszczeń biurowych wytwórni. Ogień pochłonął kilka pięter wieżowca, a liczba ofiar cały czas rośnie. Tak dramatyczny akt najprawdopodobniej wstrząsnął całym krajem, a dzieła tej wytwórni znane i lubiane były również w Polsce.

Fakt przekazuje porażające wiadomości. Spłonęła legendarna wytwórnia filmów

Do opisywanego zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych. Do firmy Kyoto Animation Studio w Uji w prefekturze Kioto wszedł 41-letni mężczyzna, który podając się za pracownika wytwórni, przeszedł przez bramki z ukrytym kanistrem z benzyną. W pewnym momencie Japończyk ukrył się w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie opróżnił kanister, a następnie go podpalił. Motywem sprawcy było najprawdopodobniej samobójstwo, zważając na fakt, że sam sprawca nie uciekał, tylko obserwował płonący budynek.

Sam sprawca przeżył i trafił w ręce policji, gdzie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W pożarze zginęło 33 pracowników wytwórni, ale liczba ta może wzrosnąć, zważając na fakt, że w budynku znajdowało się o wiele więcej osób. Jest też wielu rannych. 

- Stan kilkudziesięciu rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitali, jest bardzo poważny – dodał w lokalnej prasie Satoshi Fujiwara, przedstawiciel straży pożarnej w Kioto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Japonia pogrążona w żałobie

Pożar i śmierć 33 pracowników legendarnego studia jest wyjątkowo smutną informacją dla wszystkich fanów produkcji anime na świecie. Kyoto Animation Studios przez lata było jednym z największych twórców i importerów japońskiej kultury na kraje zachodu. Polscy fani mogą utożsamiać wytwórnię z jej najbardziej kultowymi obrazami, takimi jak „Full Metal Panic", „K-On", „Violet Evergarden: The Movie", oraz „Clannad". Wiadomo, że w pożarze strawionych zostało także wiele nowych projektów, nad którymi pracowali animatorzy.

- To było tak przerażające, że brakuje mi słów – napisał premier Japonii Shinzo Abena na swoim profilu na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. Szokująca przepowiednia słynnej jasnowidzki ws. Dawidka. Wmuruje was w ziemię
  4. Sąd zdecydował o odtajnieniu dokumentów, książę zmuszał nastolatkę do stosunku. Skandal rozrywa brytyjską rodzinę królewską
  5. 4-latek zapewnia, że w poprzednim wcieleniu był księżną Dianą. Ujawnia porażające fakty, jesteśmy w szoku
  6. Krzysztof Rutkowski mówi, co najprawdopodobniej zrobił ojciec Dawidka z synem. Te słowa przerażają

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News