W ten wiosenny czas cały postępowy świat (i nie tylko) obiegła bardzo ważna zdaniem establishmentu akcja społeczna. Mężczyźni przebrani w spódnice przekonywali, iż to nie ofiara, czyli kobieta jest winowajcą jej zgwałcenia, tylko jej oprawca, czyli mężczyzna, który tego haniebnego procederu dokonał. Za tym jednak stoi więcej wątków do zanalizowania.

Idzie wiosna. W naszym pięknym kraju coraz częściej świeci słońce. Zostawiamy więc ciepłe ubrania w domu i cieszymy się promieniami słońca, których nam tak brakowało w te zimowe, mroczne dni. Coraz częściej możemy więc zauważyć w tym czasie kobiety w wydekoltowanych bluzkach oraz krótkich spódniczkach. Właśnie w ten czas zaczynający okres dominacji na polskich ulicach i miejscach publicznych takiego rodzaju strojów autorzy kampanii “Razem przeciw kulturze gwałtu” obrali sobie na początek informowania o problematyce gwałtu.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie forma, jaką się posłużyli. W Internecie, oraz telewizji mogliśmy zobaczyć mężczyzn przebranych w stroje kobiece, którzy deklarują, iż: “Jeśli kobieta zakładając spódnicę/ sukienkę zachęca do gwałtu, to ja też zapraszam”. Nawet nasza ukochana Gazeta Wyborcza wypuściła z tej okazji spot, w którym jej  redaktorzy zapraszają na ul. Czerską wszystkich tych, którzy myślą od nich inaczej. Od razu chciałbym wszystkich moich czytelników odwieść od pomysłu zmasowanych wycieczek do imperium Adama Michnika. Wiem, że mogłoby to ciekawie wyglądać, jednak odradzam to chociażby z przyczyn bezpieczeństwa.

Akcja tego typu nie jest pierwszą na świecie. Oczywiście jest to klon akcji zagranicznej. Tym razem posłużono się manifestami mężczyzn w Turcji, którzy założeniem na siebie spódnic i takim paradowaniem przez miasto chcieli się zsolidaryzować z okrutnie zgwałconą dwudziestolatką, która nie przeżyła tego aktu okrucieństwa. Żeby było jasne, jestem absolutnie przeciwny jakimkolwiek formom gwałtu, czy przemocy wobec kobiet. Chciałbym tylko pokazać tutaj Państwu, że takie stwierdzenie, jakie przedstawia wyżej wymieniona kampania jest bardzo powierzchowne i może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Aby w pełni zająć się tematem gwałtów trzeba na początku zastanowić się jaka jest przyczyna coraz bardziej powszechnych takich zachowań wśród społeczeństwa zachodniego. Nie obchodzi nas na razie skutek, czyli akt gwałtu. W zeszłotygodniowym numerze naszego tygodnika był zamieszczony wywiad z ks. Dariuszem Oko, który jak zapewne Państwo już doskonale wiedzą zajmuje się walką ze skutkami i przejawami ideologii gender w Polsce. Jednak co było powodem powstania takiej ideologii i bezbolesne wszczepienie jej w tkankę społeczeństw europejskich oraz stworzenie pewnego obowiązku wykonywania zaleceń podyktowanych tą ideologią? Moim zdaniem jest to dominujący w naszym kręgu cywilizacyjnym kryzys męskości.

Pisała o tym swego czasu pewna zachodnia badaczka Camille Paglia, która jest przedstawicielką nurtu zwanego lesbian studies. Można więc domniemywać, że jest jej bliżej do różnego rodzaju nurtów feministycznych, niż do tradycyjnych czy konserwatywnych. W swoim tekście pisze m.in: ”Polityczna poprawność, terror równouprawnienia i zagłuszanie pociągu seksualnego, powodują, że większość mężczyzn wychowuje się bez wzorców osobowych. Męskość jest czymś zakazanym, wyśmianym i uznanym za objaw prymitywizmu”.

Jej zdaniem, a także i moim przyczyną tej nadmiernej aktywności seksualnej, wręcz zakrawającej o obsesyjne wśród mężczyzn jest to, co widzimy w naszej sferze publicznej. Wcześniej tematy seksualne i seksualność należały do sfery intymnej, zarezerwowanej tylko dla małżeństw, czy par. Dzisiejszy świat pokazujący w telewizji, Internecie czy na billbordach nagość kobiecą w sposób wulgarny, a nie piękny utrwala w mężczyznach oglądających te obrazy taki, a nie inny obraz kobiety. Kobiety, jako przedmiotu służącego do zaspokojenia ich męskich pragnień.

Wrócę jeszcze do tekstu pani Camille, która sądzi, iż: “Wyzywające i roznegliżowane ubiory kobiet są niczym innym jak dowodem na słabość płci przeciwnej. Kobiety ubierają się tak, żeby dowieść mężczyznom, że już się ich nie boją. Nie stanowią dla nich żadnego niebezpieczeństwa, bo są zniewieściali. To jest demonstracja wyższości płci”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Kobiety wiedzą, że właśnie takim sposobem mogą sprawić, że mężczyzna będzie bardziej uległy w stosunku do niej i zrobi wszystko, co chce.

W dzisiejszym świecie obserwujemy degradację i niszczenie wzorców męskich, które sprawiały, że nasza cywilizacja się rozwijała. Niestety tak to jest, kiedy nadmierną władzę i pole do popisu daje się kobietom, który mają kompleks niższości zakamuflowany poczuciem wyższości. Powiedzmy sobie szczerze panowie i panie, czy widok mężczyzny w sukience napawa was grozą? W telewizji ostatnimi czasy różnego rodzaju kabarety robią skecze, w których mężczyzna przebiera się za kobietę. Robią to dla zabawy, więc odpowiedzcie sobie sami, jak wygląda ta kampania, o której wspomniałem.

Takie przedstawianie osoby mężczyzny ma również drugie dno. Pomyślmy sobie, jak na tak przedstawionego mężczyznę reagują małe dziewczynki i mali chłopcy? Dochodzi u nich do zatarcia ich obrazu, ponieważ widzą, że mężczyzna wygląda tak samo jak kobieta. Czy ta unifikacja płci jest Państwu znajoma? A właśnie konwencją przeciwko agresji wobec kobiet nasz wspaniały parlament wprowadził do szkół ideologię gender, która będzie nazywać nienormalność, jako normalność i na odwrót. Także podsumowując te moje rozważania to właśnie osoby sprzeciwiające się takiemu stanowi rzeczy są przeciwko tej kulturze gwałtu, jaką widzimy na każdym kroku. Ta kampania mówi o sprzeciwie dla form tej “kultury” tak naprawdę ją promując, faworyzując zdanie feministek i mówiąc, że seksualizowanie dzieci jest czymś właściwym.

Co więc możemy zrobić? Mężczyźni muszą stać się mężczyznami, a kobiety kobietami. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest ochrona życia. W zeszłą środę (25.03) obchodziliśmy w Kościele Dzień Świętości Życia. Podstawową i najważniejszą wartością jest ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego jego obrona powinna być dla nas priorytetem. Nie oszukujmy się, że to kobiety są winnymi aborcji swoich dzieci. Gdyby miały przy sobie kochających, troskliwych i zapewniających im bezpieczeństwo mężczyzm na pewno by o tym nie myślały. Po drugie trzeba brać przykład z postaci, które jednoznacznie traktujemy jako wzory. Kopalnią takich postaci jest Pismo Święte. Przypominam, że najdzielniejszy z dzielnych Polaków Witold Pilecki inspirował się pismem Tomasza a Kempis “O naśladowaniu Chrystusa”.

Tekst pierwotnie ukazał się w tygodniku Polska Niepodległa.

Z zamiłowania obserwator polskiej rzeczywistości społeczno- politycznej. Student kierunków humanistycznych na technicznej uczelni. Prezes stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej i publicysta tygodnika Polska Niepodległa.