Facebook całkowicie się zmieni. Od teraz będziemy korzystać z niego inaczej

Facebook całkowicie się zmieni. Od teraz będziemy korzystać z niego inaczej Źródło: Wikimedia Commons/Anthony Quintano

Facebook szykuje wielkie zmiany dla swoich użytkowników. Już wkrótce najpopularniejszy serwis społecznościowy zmieni się nie do poznania. Mark Zuckerberg jest przekonany, że to najwłaściwszy kierunek rozwoju.

Facebook już wkrótce się zmieni. O planowanej rewolucji poinformował sam Mark Zuckerberg podczas corocznej konferencji, na które było obecnych kilka tysięcy programistów i ludzi biznesu z całego świata. Twórca największego portalu społecznościowego zapowiedział znaczące zmiany w funkcjonowaniu popularnego serwisu.

Według pomysłu Zuckerberga, Facebook ma się stać mniej anonimowym miejscem. Biznesmen i strateg ma zamiar wprowadzić narzędzia, które będą pomagały użytkownikom płynniej przechodzić ze sfery publicznej do prywatnej. Inicjator rewolucji jest przekonany, że zmiany idą we właściwym kierunku i są odpowiedzią na realne potrzeby użytkowników.

"The future is private" - Zuckerberg stawia na grupy i komunikację prywatną

Mark Zuckerberg ma pewność, że przyszłością Facebooka są grupy tematyczne. Serwis zostanie przeprojektowany w taki sposób, aby użytkownik miał do dyspozycji narzędzia służące do wyszukiwania grup zgodnie z zainteresowaniami. Nowy algorytm ma podsyłać więcej treści pochodzących z grup.

Zapowiadana jest również nowa szata graficzna, która ma zwiększyć funkcjonalność serwisu. Jak podkreśla inicjator zmian, nie chodzi wyłącznie o zmianę "ubrania", ale o położenie odpowiedniego akcentu na prywatność użytkowników. Nie bez powodu hasłem przewodnim minionej konferencji było "The future is private". Zdaniem ekspertów jest to priorytet i fundament dla lepszego funkcjonowania ogromnej platformy, jaką jest Facebook.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Facebook jako miejsce bardziej prywatne. Nowa strategia Zuckerberga

Eksperci zauważają, że platforma Facebook stawia przed sobą nowy cel. Dzięki wprowadzonym zmianom serwis ma się stać miejscem bardziej prywatnym, gdzie ludzie spędzają czas na wartościowych dyskusjach. Jednak na początku trzeba uporządkować istniejące funkcje i położyć kres wyciekaniu danych użytkowników. 

Eksperci są świadomi znaczenia zmian, które już wkrótce będą mogły zostać poddane ocenie aktywnych użytkowników.

- Facebook jest na najwcześniejszych etapach całkowitego przedefiniowania tego, jakiego typu firmą chce być po złożonej w zeszłym miesiącu przez prezesa Marka Zuckerberga obietnicy przekształcenia sieci społecznościowej w platformę komunikacyjną skoncentrowaną na prywatności - podkreślił Nick Statt, jeden z branżowych ekspertów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Ludzie bardziej kochają psy niż innych ludzi
  4. Marta Kaczyńska chwali się nowym członkiem rodziny. Jest taki uroczy, że nie możemy oderwać wzroku (Zdjęcia)
  5. Pawłowicz żąda reakcji Kościoła ws. wystąpienia Tuska. Mówi o "szatano-faszyście"
  6. 4-letnia księżniczka Charlotte umie pokazać humorki. Jej najnowsze zdjęcia rozłożą was na łopatki

źródło: Polityka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News