Ostatni apel WOŚP po śmierci Pawła Adamowicza. Dotyczy KAŻDEGO Polaka
Wiadomości Pikio - 14 Stycznia 2019

Ostatni apel WOŚP po śmierci Pawła Adamowicza. Dotyczy KAŻDEGO Polaka

Facebook WOŚP niespodziewanie wydaje apel po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Apel ten kierują do każdego Polaka.

Komentarz WOŚPu jest bezpośrednią reakcją na ostatnie wydarzenia. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został wczoraj zaatakowany przez nożownika, który wkroczył na scenę w trakcie koncertu z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik zadał mu trzy rany kłute, w tym dwie w okolice serca. Pomimo pięciogodzinnej operacji, Adamowicz zginął dziś po południu w wyniku powikłań. W związku z tą tragedią organizatorzy WOŚP wytoczyli apel do każdego z nas.

Komentarz Owsiaka - rezygnuję

Jerzy Owsiak zwołał konferencję prasową dziś po południu. Odniósł się w nim do fali nienawiści, która opanowała od dłuższego czasu dyskurs publiczny. Uważa, że to właśnie fala hejtu ze strony prawicowych portali oraz pewnych polityków była jedną z głównych przyczyn ataku i tragicznej śmierci prezydenta. Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP w akcie protestu przeciwko fali nienawiści. Zapewnił jednocześnie, że fundacja nadal będzie funkcjonowała bez jego przywództwa. - Mówiłem o tym, że ta nienawiść grzeje od 25 lat, ja staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą i niestety polski wymiar sprawiedliwości, tak jak polska policja sobie z tym zupełnie nie daje rady. Proszę wejść na portale prawicowe, proszę przeczytać co o mnie piszą, proszę wejść na profil jednej z posłanek. Do tej pory takie groźby były traktowane jako krytyka, ale w Polsce to się rozszerzyło w sposób haniebny, w sposób faszystowski. Nie poddajemy się, Fundacja się nie podda - skomentował Owsiak.

Facebook WOŚP - od zawsze chodziło o pomoc

Tymczasem na profilu Facebook WOŚP opublikowano apel do wszystkich Polaków, uderzający w nieco bardziej pozytywną nutę. Komentarz publikujących przypomina nam wszystkim, co jest przecież najważniejsze w tych dniach - bezwarunkowa pomoc tym, którzy jej potrzebują. I pomimo tragicznych wydarzeń ostatnich kilkunastu godzin, nie należy zapominać o tym, co udało się osiągnąć Wielkiej Orkiestrze przez ostatnie 27 lat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- Pomyślmy chwilę o przeszłości. I to nie o tej bliskiej, która wydarzyła się wczoraj, kiedy ok. godziny 20 oznajmiliśmy, że przez 27 lat grania orkiestry, Polacy razem zebrali MILIARD złotych. Pomyślmy o tych wydarzeniach z przeszłości, które do tego miliarda doprowadziły - o pierwszym Finale, o drugim, trzecim..., o pierwszym Finale podczas, którego byliśmy wolontariuszami, o tym Finale, podczas którego zobaczyliśmy wyjątkowy uśmiech, o tym, który szczególnie rozgrzał nasze serca. Pomyślmy o wszystkich tych Finałach i zastanówmy się czemu one wszystkie, i każdy z osobna, były wyjątkowe - napisano na fanpage WOŚPu na Facebooku.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Paweł Adamowicz nie żyje
  2. Zabójcę Pawła Adamowicza ma spotkać jedyna sprawiedliwa kara
  3. Ważne słowa Andrzeja Dudy po śmierci Pawła Adamowicza. Wszyscy powinni je zapamiętać godzinę temu
  4. Ile waży Martyna Wojciechowska? Gwiazda ma 180 cm wzrostu, a jej waga…
  5. Buldog angielski. 10 niezwykłych faktów na temat rasy, którą kochamy
Facebook WOŚP Facebook
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News