Facebook w sądzie. Polak oskarżył portal o cenzurę, dyskryminację i obrazę uczuć religijnych

Facebook w sądzie. Polak oskarżył portal o cenzurę, dyskryminację i obrazę uczuć religijnych Źródło: źródło: stlucianewsonline.com, flickr.com

Stojący na czele Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski, wystąpił do sądu z pozwem przeciwko Facebookowi. Zdaniem Świrskiego, giganta mediów społecznościowych należy ukarać za jego kampanię cenzury i dyskryminacji przeciw tradycyjnym polskim wartościom.

Swój pozew Świrski złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wystąpił w nim przeciwko spółce matce, która mieści się w Stanach Zjednoczonych i spółce z siedzibą w Irlandii. W swoim pozwie szef Reduty stwierdził, że władze portalu "dyskryminują ze względu na światopogląd, wyznanie i przekonania polityczne".

Świrski dołączył do pozwu także dokumentację, która ma udowadniać działanie portalu wobec określonych treści. Chodzi o blokowanie stron i profilów, na których pojawiają się treści związane z polskim patriotyzmem - n.p. żołnierzami wyklętymi - a pozostawianie w spokoju tych, które upubliczniają treści komunistyczne.

 - Facebook nie blokuje ani treści o charakterze propagującym totalitaryzm komunistyczny, ani żadnych profili, na których znajdują się komunistyczne symbole. Chętnie za to blokowane są np. zdjęcia sławiące Żołnierzy Wyklętych czy zdarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, wydarzenia o charakterze katolickim czy narodowym - donosi Świrski.

Prezes Reduty Dobrego Imienia jest zdania, że takie działania są wbrew zapisom Konstytucji RP czy Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Chodzi zwłaszcza o "naruszenie prawa użytkowników Facebooka do uzyskiwania informacji".

W związku z tym, Świrski wyszedł z żądaniem wobec internetowego giganta. Szef Reduty chce, by sąd zabronił Facebookowi "stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody przepływu informacji".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News