Jedna z popularniejszych strona zrzeszających miłośników rowerów na Facebooku została zbanowana przez administrację portalu, ponieważ zbyt często pojawiało się na niej słowo „pedał”. Facebook uznał to za mowę nienawiści przeciwko osobom homoseksualnym. 

 – Bardzo szczerze chciałem przeprosić za kilkudniowy brak komunikacji z naszej strony. Stała się sprawa taka, że poniosła nas ułańska fantazja na jednym z naszych zamkniętych fanpejdży i zbyt dużo razy użyliśmy słowa „pedał”… co absolutnie nie jest spotykane przy takiej tematyce jak „rowery” – mówi z sarkazmem jeden z administratorów strony United Cyclists na Facebooku w opublikowanym filmie.

Jak przekonuje dalej, ktoś tzn. „politycznie poprawny obywatel” musiał donieść administracji portalu społecznościowego co w konsekwencji doprowadziło do zbanowania i uniemożliwienia dalszej publikacji postów i filmów na stronie.

 – Chciałem także przeprosić wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni nadużywaniem przeze mnie słowa „pedał” – przekonuje administrator zbanowanej strony.

Jak również zapowiada, po tym gdy strona zostanie odbanowana, nie pojawi się na niej już nigdy „zakazane słowo” oraz inne tj. „czarny” (częsty kolor rowerów). Zamiast nich będą zamienniki – w przypadku słowa „pedał” zamiennikiem będzie „Kanadyjczyk”.

https://www.youtube.com/watch?v=5qfMFs1ygYY

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również

Zobacz również