Facebooka już wkrótce czeka bardzo znacząca reforma. Serwis społecznościowy będzie służył nie tylko do kontaktowania się ze znajomymi.

Pracodawcy mają świadomość, jak potężnym narzędziem jest Facebook. Dlatego za pośrednictwem portalu już w tym momencie da się znaleźć pracę. Na FB aż roi się od grup, w których pracodawcy zamieszczają swoje ogłoszenia. Znajdziemy zarówno takie, które pomogą nam poszukać pracy w konkretnym mieście, jak i te skupione na jednej branży.

Facebook chce jednak ułatwić życie pracodawcom. Już wkrótce firmy będą miały możliwość umieszczenia na swoim fanpage’u specjalnego przycisku. Po kliknięciu „Aplikuj teraz” kandydat zostanie przekierowany na specjalną stronę, gdzie zapozna się z dalszymi szczegółami dotyczącymi pracy oraz wymagań.

System Facebooka automatycznie będzie wypełniał odpowiednie rubryki naszymi danymi, co ma znacznie ułatwić kandydatom szybkie aplikowanie na wiele stanowisk pracy jednocześnie. Oczywiście będzie też możliwość ręcznego wypełnienia odpowiednich rubryk.

źródło: inn

...

Zobacz również