Facebook na wojnie z Twitterem. Chodzi o Trumpa
Flickr.pl/whitehouse
Oktawian Góral - 29 Maja 2020

Facebook na wojnie z Twitterem. Za sprawą Trumpa

Facebook oraz Twitter to największe platformy mediów społecznościowych. Są także największymi konkurentami, jednak dotychczas rywalizacja obu gigantów przebiegała w sposób, można nazwać, partnerski. Serwisy raczej nie kopiowały od siebie rozwiązań, a w politycznych sporach utrzymywały wspólne stanowisko.

Facebook i Twitter poróżniły się w kwestii podejścia do weryfikacji faktów. Konflikt między obiema platformami społecznościowymi napędzany jest przez wielką politykę. Czy czeka nas wielka rewolucja i media społecznościowe przestaną być takie, jakie znamy obecnie?

Wiadomość o śmierci 43-latka obiegła mediaBardzo smutna informacja, zmarł chwilę po zakończeniu transmisji na żywo. Media obiegła wiadomość o tragicznej śmierci 43-latkaCzytaj dalej

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Donald Trump zapowiedział nowe prawo. Ma ono uderzać w platformy społecznościowe. Szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, być może chodzi o rodzaj cenzury. Póki co jednak, zapisy nowego prawa są mglistym zarysem. Nie przeszkodziło to jednak dwóm największym graczom na rynku pokłócić się o tę kwestię.

Twitter sprawdza fakty

Awantura o media społecznościowe i ich niezależność rozpoczęła się, gdy Twitter postanowił włączyć nową usługę. Chodzi o nakładki weryfikujące fakty. "Ćwierkacz" zastosował etykiety sprawdzające na kilku wpisach prezydenta USA, Donalda Trumpa. Nalepka, która pojawiła się przy wpisach Trumpa odsyłała do strony zajmującej się zestawianiem wypowiedzi, artykułów czy komentarzy dziennikarskich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka11-latka była w stanie śmierci mózgowej przez 4 lata. Nagle wydarzyło się najbardziej niespodziewane, rodzina zdębiała z wrażeniaCzytaj dalej

Zachowanie Twittera wywołało niezadowolenie w Białym Domu. Trump ogłosił, że wprowadzi nowe prawo. Ma ono ograniczyć rolę mediów społecznościowych oraz ich niezależność. Nic dziwnego, że wypowiedź polityka wywołała popłoch wśród prezesów firm zarządzających dwiema głównymi platformami społecznościowymi. Polityczna jedność głównych konkurentów została w tym momencie złamana. Oświadczenia obu firm idą innymi drogami.

- Mamy inne zasady niż, jak sądzę, Twitter w tym temacie. Po prostu mocno wierzę, że Facebook nie powinien być arbitrem prawdy i wszystkiego, co ludzie piszą i mówią w internecie - powiedział w FOX News współzałożyciel i dyrektor Facebooka, Mark Zuckerberg.

Dzisiaj grzeje:
1. Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Władze potwierdziły, sytuacja się bardzo komplikuje

2. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi z Sosnowca. Nikt już nie pamięta o jej cierpieniu?

- Naszym celem jest połączenie kropek sprzecznych ze sobą oświadczeń i pokazanie informacji będących w sporze, aby ludzie mogli sami osądzać. Większa przejrzystość jest dla nas bardzo ważna, aby ludzie mogli jasno zrozumieć, dlaczego stoją za naszymi działaniami - napisał Jack Dorsey, dyrektor Twittera.

Wygląda na to, że Facebook opowiedział się po stronie amerykańskiej administracji. Czyżby ten popularny portal liczył na korzyści płynące z romansu z rządem? Jakie konsekwencje poniesie w całej sytuacji Twitter?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Została mamą w wieku 13 lat. Rówieśnicy szydzili z niej i wróżyli ponurą przyszłość, zaskoczyła jednak wszystkich
  2. Polski gwiazdor miał poważny wypadek. Ranił drugiego kierowcę. Może trafić na trzy lata do więzienia
  3. Rozstrzygnęły się losy emerytów. Wszystko zacznie się od 1 czerwca, lepiej się przygotować
  4. Kobieta umierała w czasie porodu, mąż miał się z nią tylko pożegnać. 24 godziny później doszło do niebywałej rzeczy
  5. Gwiazda "M jak miłość" opisała konkretne objawy choroby. Wiele osób ich nie dostrzega, póki nie jest za późno
  6. Wyjął 50 zł i zapłacił w restauracji. Nagle kasjer zbladł, bo odkrył prawdę o banknocie
    PrzekąskiZa nic nie wyrzucaj obierek od ziemniaków albo skórek po jabłkach. 5 błyskawicznych sposobów na genialne przekąskiCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News