Kłótnia na Facebooku skończyła się nożem w piersi. Szokujące doniesienia z zagranicy

Kłótnia na Facebooku skończyła się nożem w piersi. Szokujące doniesienia z zagranicy Źródło: unsplash.com/2 Bro’s Media

Facebook może być bardzo niebezpieczny nie tylko ze względu na internetowy hejt. Agresja z sieci może przenieść się do rzeczywistości, tak jak stało się w tym przypadku. Zagraniczne media opisują wyjątkowo drastyczny przypadek konfliktu nastolatków.

Facebook dla wielu ludzi, zwłaszcza młodych, jest istotną częścią życia i bardzo dbają, aby och wizerunek w sieci był nieskazitelny. Czasem to, co dzieje się w świecie mediów społecznościowych, przybiera bardzo niepokojące kształty. Hejt w sieci może doprowadzić do prawdziwych tragedii, a niepochlebne komentarze mogą przerodzić się w rzeczywisty konflikt.

Facebook rozpoczął konflikt nastolatków. Zbrodnia go zakończyła

Według brytyjskiej prasy 17-letni Louis-Ryan Menezes i John Lloyd-Jones w 2018 roku wdali się w sprzeczkę w komentarzach na Facebooku. Wzajemna niechęć eskalowała przez długi czas, by w końcu z internetu przenieść się do prawdziwego życia. Chłopcy byli już na tyle źle nastawieni do siebie, że ich spotkanie w rzeczywistości zamieniło się w straszną tragedię.

Z relacji świadków wynika, że nastolatkowie rozmawiali ze sobą w dość agresywny sposób, a oprawca miał kilka razy zadać pytanie "Więc co to jest?". Po tym miał wyciągnąć duży nóż i wbić go w klatkę piersiową Louisa. Trafił prosto w serce, a ostrze zagłębiło się na ponad 2,5 centymetra. Pomoc została szybko wezwana, jednak ofiara nie miała szans na przeżycie ataku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internet może być niebezpieczny - zwłaszcza rodzice powinni uważać

John został zatrzymany cztery dni później w Londynie. Tłumaczył się, że użył noża w obronie własnej. Będzie odpowiadał za swoją zbrodnię, jednak nie wszystkie informacje mogą zostać upublicznione, bowiem w chwili dokonania morderstwa był nieletni.

Dzisiaj grzeje: Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce
Twoje dziecko chodzi do szkoły? Już niedługo zapłacisz za to nawet 1700 zł

Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich użytkowników sieci. Może się wydawać, że kpiny czy agresja słowna w internecie są bezkarne, jednak nigdy nie można mieć pewności, że konflikt nie przerodzi się w coś poważniejszego. Szczególnie rodzice powinni mieć się na baczności i uważać, z kim ich pociechy zadają się w sieci. Nigdy nie wiadomo, do czego jest zdolna osoba po drugiej stronie.

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
  6. Właśnie ujawniono nadawcę przelewu na prawie milion złotych dla Tadeusza Rydzyka. W głowie się nie mieści

Źródło: Metro

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu