TVP na żywo pokazało wstrząsające sceny. Są nowe informacje ws. jego stanu zdrowia, ciężko powstrzymać łzy

TVP na żywo pokazało wstrząsające sceny. Są nowe informacje ws. jego stanu zdrowia, ciężko powstrzymać łzy Źródło: unsplash.com Martha Dominguez de Gouveia

Fabio Jakobsen w środę został ofiarą poważnego wypadku, TVP wszystko pokazała na żywo. Nie tylko fani kolarstwa są zainteresowani stanem zdrowia sportowca. Wjechanie w barierki wyglądało na tyle poważnie, że wiele osób obawiało się, że Fabio Jakobsen może tego nie przeżyć.

Fabio Jakobsen uderzył w barierki podczas 77. Tour de Pologne w Katowicach. Został zepchnięty przez Belgijczyka, Dylana Groenewegena. Uderzenie było na tyle silne, że poszkodowany został też sędzia. Groenewegen został nie tylko wykluczony z wyścigu, ale może też ponieść konsekwencje z ramienia Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Stracił wszystkie zęby, twarz jest całkowicie zmasakrowana

Patrick Lefevere, szef Deceuninck-Quick Step - belgijskiej grupy kolarstwa zawodowego, zabrał głos odnośnie stanu zdrowia poszkodowanego zawodnika. Wcześniej media na bieżąco podawały różne informacje, od operacji, reanimacji, aż do walki o życie i poważnego urazu głowy. Teraz okazuje się, że na szczęście z mózgiem wszystko w porządku, jednak twarz doznała silnych obrażeń.

Fabio Jakobsen, po trwającej 5 godzin operacji, jest w ciężkim stanie, jednak określanym jako stabilny. Lekarze zdecydowali się wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej.

- Na szczęście nie stwierdzono obrażeń narządów wewnętrznych, ale ma złamane kości twarzy, stracił też wszystkie zęby - zdradza Patrick Lefevere. Nie da się ukryć, że opis obrażeń przeraża do szpiku kości.

Fabio Jakobsen będzie stopniowo wybudzany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomo, że kolarz miał być wybudzany już wczoraj, w czwartek, jednak lekarze wstrzymali się z tą akcją. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dziś odbędą się pierwsze próby. Fani czekają na informacje ze szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włosku
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Jednocześnie toczy się już śledztwo, którego podjęła się Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Toczy się pod kątem nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżony o to może być zawodnik, który zepchnął Fabio Jakobsena - Dylan Groenewegen, może grozić mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Poszkodowanymi w tym przypadku są sędzia (który miał wyciek z aorty brzusznej, złamane 2 żebra i uszkodzoną wypustkę kręgową) oraz Jakobsen.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Obostrzenia wracają w Polsce, wiadomo co się stanie z Polakami
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News