9 województw zagrożonych, tysiące zgłoszeń. Wiemy gdzie uderzy Fabienne, lepiej się przygotujcie

9 województw zagrożonych, tysiące zgłoszeń. Wiemy gdzie uderzy Fabienne, lepiej się przygotujcie Źródło: fot. pixabay.com

Fabienne właśnie szaleje nad Polską. Wydano specjalne ostrzeżenia dla mieszkańców 9 województw. Możemy spodziewać się silnego wiatru oraz burzy z gradem.

Fabienne wczoraj dotarł nad nasz kraj, niosąc ze sobą falę zniszczeń. Do straży pożarnej w całej Polsce napływają setki, a wręcz tysiące zgłoszeń. Nie jest to jednak koniec tego, co przygotowała dla nas pogoda. Dzisiaj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla 9 województw. Sprawdźcie, czy nie musicie przygotować się na najgorsze.

Fabienne: ostrzeżenie dla Polaków

Wyraźne ochłodzenie oraz silny wiatr odczuwalne są w całym kraju. Jednak najgorzej jest na południu i północy naszego kraju. Pierwszy stopień zagrożenia oznacza zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. - Również dzisiaj silnie wiać może na terenie praktycznie całego kraju, najbardziej w Polsce północnej i południowej (do 85 km/h). Na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach mogą też pojawić się burze z gradem. Opady do 40 mm. Uważajcie! - ostrzega RCB na Twitterze. Pierwszy stopień zagrożenia przed silnym wiatrem został ogłoszony dla województwa: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Natomiast dla województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak podaje PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, przez weekend straż pożarna podjęła ok. 970 interwencji. Nie jest to jednak koniec pracy, dla strażaków, ponieważ cały czas napływają kolejne zgłoszenia, a najgorsze jeszcze przed nami. Według dzisiejszych prognoz w górach możliwe są opady śniegu, a w Karpatach przyrost pokrywy śniegowej może wynieść nawet 5 cm. Zaleca się szczególną ostrożność dla mieszkańców całej Polski, a w szczególności obszarów objętych pierwszym stopniem zagrożenia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jest wam zimno? To dopiero początek, czeka nas bezprecedensowe oberwanie chmury
  2. Szukała go cała Warszawa, nastąpił zwrot akcji. Pyton znad Wisły nie żyje
  3. Wzruszające słowa gwiazdy Kogla-Mogla o jej tragicznie zmarłym dziecku. Mamy łzy w oczach
źródło: radiozet.pl Następny artykuł