Andrzej Duda po poznaniu wyników sondażu exit poll spotkał się z dziennikarzami
Guardian News YouTube.com
Agata Jaroszewska - 13 Lipca 2020

Andrzej Duda nie wytrzymał. Po ogłoszeniu wyników wypalił do mikrofonu dziennikarza mocne słowa

Sondaż exit poll został ujawniony tuż po zakończeniu ciszy wyborczej i już wtedy Andrzej Duda ogłosił swoje zwycięstwo nad kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. Kiedy wieczorem spotkał się z dziennikarzami, jedno z pytań wyprowadziło go z równowagi. Padły mocne słowa.

Kiedy wieczorem przekazano sondażowe wyniki exit poll, Andrzej Duda potraktował je niczym oficjalne ogłoszenie PKW i ze sceny dziękował za wsparcie, jakie otrzymał w czasie kampanii wyborczej zakończonej sukcesem. Skierował kilka słów również do swojego przeciwnika, lecz to słowa, jakie usłyszał jeden z dziennikarzy, okazały się wyjątkowo zaskakujące.

Bank, niedobre wiadomościTrzymasz pieniądze na koncie w banku? Mamy niedobre wiadomościCzytaj dalej

W sondażu exit poll prowadził, lider się nie zmienił

Exit poll to bardzo dokładny sondaż, który praktycznie zawsze niemal całkowicie odzwierciedla ostateczne wyniki przekazywane przez PKW. Zarówno w exit poll, jak i późniejszych late poll Andrzej Duda prowadził w wyścigu o fotel prezydenta, a podliczone głosy, które w 99,99 proc. spłynęły już do siedziby PKW potwierdzają, że to właśnie polityk popierany przez partię rządzącą zostanie wybrany na kolejną kadencję. W czasie swojego wystąpienia prezydent zaprosił Rafała Trzaskowskiego do pałacu prezydenckiego na rozmowę. Gest ten przez specjalistów oraz innych polityków, w tym Aleksandra Kwaśniewskiego, został oceniony jako przedwczesny i w złym guście. Zamiast kontrkandydata na Krakowskim Przedmieściu pojawili się dziennikarze i to właśnie wtedy jedno z zadanych pytań wyraźnie zdenerwowało Andrzeja Dudę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Klan, śmierć aktoraNie żyje aktor znany z "Klanu", "Na wspólnej" i "Na dobre i na złe". Śmierć przyszła nagle, poznaliśmy prawdopodobną przyczynęCzytaj dalej

Dziennikarz TVN zadał pytanie, ale nie usłyszał odpowiedzi

Większość pytań dotyczyła odczuć po ogłoszeniu sondażu exit poll oraz minimalnej różnicy prognozowanej przez ekspertów, lecz Radomir Wit z TVN zapytał Andrzeja Dudę o zachowanie TVP i przyjętą przez nią retorykę w czasie trwania kampanii. Wtedy prezydent nie wytrzymał i zamiast udzielić odpowiedzi na pytanie zdecydował się na słowny przytyk.

- To w pana telewizji codziennie rzucano na mnie kalumnie - powiedział kandydat popierany przez PiS, jednak nie przytoczył przykładów takiego zachowania, co także zostało mu wytknięte mu jako bezpodstawne w programie powyborczym emitowanym na antenie TVN24.

Dzisiaj grzeje:

1. Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości

2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Te wybory odbiły się szerokim echem na całym świecie

Zaskakujący sondaż exit poll oraz to, jak bardzo podzieleni są Polacy, było szeroko komentowane na całym świecie. Media komentowały możliwe scenariusze w przypadku dalszego sprawowania urzędu przez Andrzeja Dudę. Materiał pojawił się między innymi na YouTubie "The Guardian", lecz o wyborach w Polsce napisały praktycznie wszystkie ważne gazety na całym świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska zachwyciła wszystkie Polki. Obłędny przepis na rosół, którego jeszcze nie jedliście, delicje
  2. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w "Kuchennych Rewolucjach"
  3. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia
  4. Ogromnie smutne nagranie, Qczaj zalał się łzami i skierował słowa do matki. Powód jest bardzo przykry
  5. Wielkie zaskoczenie. Wiadomo, kto zastąpi Pochanke w TVN, widzowie mogą być bardzo zdziwieni
  6. Starszy brat Rafała Trzaskowskiego to znany artysta. Mało kto wie, że jest dla prezydenta jak ojciec

Ślub znakKilkulatka nie dożyła ślubu swojej mamy. Podczas ceremonii dała jednak znak z zaświatów, wszyscy złapali się za głowyCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News