Tragedia i pandemonium, ewakuacja dziesiątek tysięcy ludzi. Służby już uprzedzają, że nie powstrzymają tego żywiołu. Trawi on wszystko na swojej drodze.

Tego nie da się powstrzymać, sytuacja jest dramatyczna i dziesiątki tysięcy ludzi trzeba ewakuować. W Kalifornii szaleje żywioł, który trawi wszystko, co spotka na swojej drodze. To jest pokłosie temperatury, jaka tam panuje.

Ogień rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. W ciągu kilku godzin zajął ponad 12 500 hektarów. 27 tysięcy mieszkańców musiało opuścić swoje domy w pośpiechu, żeby nie odcięło im drogi ucieczki. Teraz najbardziej zagrożone są miasta Ventura i Santa Paula, są objęte przymusową ewakuacją. Te miejscowości znajdują się tylko 115 kilometrów od Los Angeles.

Ofiar może być więcej

Wstępne informacje mówią, że podczas ucieczki przed ogniem w wypadku samochodowym zginęła jedna osoba. Kilku strażaków zostało poparzonych podczas akcji gaśniczych. Ogień strawił już ponad 150 budynków, a ponad 260 tysięcy rodzin pozostaje bez dostępu do prądu.

ZOBACZ TAKŻE: CO TAM SIĘ STAŁO? KULA OGNIA NAD POLSKĄ

Cały czas ponad 500 strażaków próbuje ratować sytuacje i ograniczyć obszar rozprzestrzeniania się ognia. Robią wszystko aby powstrzymać ogień, jednak jak sami stwierdzają, to przegrana walka i nie są w stanie wyhamować żywiołu.

Perspektywa zatrzymania ognia jest nikła. Matka Natura ma zamiar sama zdecydować – mówił jeden ze strażaków z Ventura Mark Lorenzen.

System ostrzegania

Całe szczęście władze starają się jak najlepiej działać. Uruchomiły system, który wysyła wiadomość na telefon z ostrzeżeniem i powiadomieniami o natychmiastowej ewakuacji. Dzięki temu udało się uniknąć wielu ofiar. W Santa Paula mieszka ponad 30 tysięcy ludzi, a populacja Ventury sięga około 110 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNA KATASTROFA, OGROMNY SAMOLOT SPADŁ NA OSIEDLE. SĄ OFIARY SMIERTELNE

Wszyscy w Ameryce pamiętają październikowe pożaru w kraju. Szalały one na północy Kalifornii. Zginęło wtedy co najmniej 40 osób, niektórych nie odnaleziono do dziś. Ogień strawił ponad 10 tysięcy budynków.

Źródło: wprost.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

Zobacz również