Ogromna ewakuacja w centrum polskiego miasta. Mieszkańcy są w niebezpieczeństwie, trwa pilna akcja służb

Ogromna ewakuacja w centrum polskiego miasta. Mieszkańcy są w niebezpieczeństwie, trwa pilna akcja służb Źródło: Pikio.pl

Ewakuacja w centrum polskiego miasta rozpoczęła się dzisiejszego poranka. Media obiegła wstrząsająca informacja o przyczynie pilnej akcji wyspecjalizowanych służb ratunkowych. Na terenie budowy doszło do nieoczekiwanych zdarzeń. Mieszkańcy dzielnicy znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie. Wiemy, co się wydarzyło.

Media obiegły porażające informacje z centralnej Polski. Jak donoszą media, w niedzielny poranek, około 6:00 rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców warszawskiego Bródna. Wczoraj, podczas budowy II linii metra, na terenie dzielnicy znaleziono ogromny niewybuch. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze wyspecjalizowanych służb, którzy zajęli się sprawą.

Ewakuacja mieszkańców warszawskiego osiedla

Jak podaje RMF24, na terenie budowy stacji II linii metra, przy ulicy Bazyliańskiej, znaleziono 250-kilogramowy niewybuch. Robotnicy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, natychmiast poinformowali o znalezisku policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Na Bródno niezwłocznie przybyli saperzy z Kazunia, którzy zabezpieczyli pocisk. Funkcjonariusze zdecydowali, że niewybuch będzie wydobywany dzisiejszego ranka. Na miejscu pojawiły się już służby Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- O godzinie 6:00 w niedzielę rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców bloków położonych najbliżej miejsca, w którym w sobotę znaleziono niewybuch. Wszystkie służby są już na miejscu - poinformował dyżurny komisariatu policji na Targówku w rozmowie z przedstawicielem Polskiej Agencji Prasowej.

Żeby pilna akcja służb mogła dojść do skutku, swoje mieszkania musi opuścić 1500 mieszkańców pobliskich bloków. Niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej. O planach na dzisiejszy poranek poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza, w osobnym poście w mediach społecznościowych. Nie wiadomo, jak długo potrwa wydobywanie niebezpiecznego przedmiotu. Ewakuacja dotyczy mieszkańców ośmiu nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu miejsca znalezienia niewybuchu, na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej, Kondratowicza oraz Bazyliańskiej oraz pobliskiego kościoła pod wezwaniem świętego Włodzimierza.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. Są komunikaty Ministerstwa dot. wzrostu zachorowań. Dotyczą II fali epidemii, wakacji i ognisk zakażeń

- To największy niewybuch, jaki odnaleziono do tej pory na budowie drugiej linii metra. Waży 250 kilogramów, ma 165 centymetrów długości i 50 centymetrów średnicy - poinformował Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak, budującej metro na Bródnie.

Ogromny niewybuch jest prawdopodobnie bombą lotniczą. Niektóre plotki donoszą, że być może chodzi o dwa pociski, w tym jedną mniejszą. Z powodu wielkości niewybuchu, akcja wydobywcza jest bardzo niebezpieczna. Policjanci patrolują bloki, pukając do każdych drzwi. Z powodu ewakuacji nie odbędą się zaplanowane na dziś nabożeństwa. To kolejny niewybuch znaleziony w Polsce w ostatnich dniach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Kibice sterroryzowali autostradę w Polsce. Dantejska przemoc, policja mogła zrobić tylko jedno (WIDEO)
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Bill Gates obala teorie spiskowe na swój temat. Stanowcza odpowiedź miliardera   
  8. Większość babć znała moc liści laurowych. Mikstura z nich wcierana we włosy przynosi zaskakujące rezultaty
  9. Widok grobu Zbigniewa Wodeckiego wywołuje morze łez. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News