Natychmiastowa ewakuacja szpitala. Karetkami wywożą dorosłych i schorowane dzieci, sytuacja jest bardzo zła

Natychmiastowa ewakuacja szpitala. Karetkami wywożą dorosłych i schorowane dzieci, sytuacja jest bardzo zła Źródło: pikio.pl

Ewakuacja pacjentów trwa, ze szpitala na południu Polski służby wywożą ludzi. Sytuacja jest bardzo zła, nie ma dla nich miejsca w innych placówkach.

Ewakuacja szpitala we Wrocławiu już się rozpoczęła, jednak dla wywożonych pacjentów nie ma miejsca w innych placówkach. Sytuacja jest dramatyczna, personel szpitala apeluje o szybka decyzję. Służby pilnie muszą oddać pacjentów pod opiekę innych ośrodków.

Ewakuacja szpitala na południu Polski - dla pacjentek nie ma miejsca w innych placówkach

O trwającej ewakuacji pacjentów z wrocławskiego szpitala poinformowała na swoim Twitterze reporterka Radia Zet, Grażyna Wiatr. Pacjentki z kliniki ginekologii przy ulicy Chałubińskiego decyzją rządu muszą zostać przeniesione do innych placówek w okolicy, ponieważ szpital ma od dziś ma obsługiwać tylko pacjentki zakażone koronawirusem.

- #Wroclaw ewakuacja 26 pacjentek i 9 wcześniaków z kliniki ginekologii przy Chałubińskiego, bo od dzisiaj ma być oddziałem tylko dla pacjentek z koronawirusem. Ale nie ma dla nich miejsc w innych placówkach! Władze szpitala protestują i chcą zmiany decyzji wojewody - przekazała Grażyna Wiatr na swoim Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Trwa ewakuacja kliniki ginekologii przy Chałubińskiego we Wrocławiu

To efekt uchwalonych przez rząd zmian w działalności systemu opieki zdrowotnej i pracy służb medycznych w związku z trwająca pandemią koronawirusa w Polsce. Eksperci spodziewają się, że wraz z nadejściem jesieni, w kraju pojawi się tzw. druga fala zachorowań, która może być znacznie bardziej niebezpieczna.

Dzisiaj grzeje: 1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

W związku z tym, polski rząd ogłosił sporo zmian w zakresie przeciwdziałania rozwojowi pandemii w kraju. Otwarto m.in. kilka punktów drive thru, gdzie kierowcy będą mogli ekspresowo wykonać test na koronawirusa. Badanie w kierunku zakażenia będzie mógł zlecać również lekarz rodzinny, jeśli w czasie telekonferencji stwierdzi, że istnieją ku temu przesłanki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymała
  2. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Agnieszka Woźniak-Starak o poranku wygląda promiennie i rześko dzięki 1 przyprawie. Oczyszcza organizm jak żadna inna

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News