Ewakuacja w Sosnowcu
Pikio.pl
Irmina Jach - 6 Października 2020

Natychmiastowa ewakuacja mieszkańców. Ogromne niebezpieczeństwo, pilna akcja służb w południowej Polsce

Ewakuacja mieszkańców w jednym z miast w południowej Polsce. Sytuacja, do której doszło wczoraj późnym wieczorem, okazała się być bardzo niebezpieczna. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się przedstawiciele służb ratunkowych, którzy rozpoczęli szeroko zakrojone działania, które miały na celu zapewnienie lokalnej ludności bezpieczeństwa. Wiemy, co się wydarzyło.

Ewakuacja mieszkańców jednego z miast w województwie śląskim miała miejsce wczoraj, 5 października, w późnych godzinach wieczornych. Na miejscu wciąż pracują funkcjonariusze służb ratunkowych. Sytuacja jest bardzo poważna. Wiemy, co się wydarzyło.

Danuta Martyniuk przerwała milczenieDanuta Martyniuk jest w fatalnym stanie. Przerwała milczenie, jest naprawdę źleCzytaj dalej

Ewakuacja mieszkańców sosnowieckiego osiedla

Podczas remontu jednego z domów zlokalizowanych w Sosnowcu, przy ulicy Reymonta 19, znaleziono pocisk artyleryjski. Wszyscy mieszkańcy miasta, których domostwa znajdują się nieopodal miejsca odkrycia niebezpiecznego ładunku, musieli opuścić swoje mieszkania. Ewakuowano 21 osób. Na miejsce natychmiast przybyli przedstawiciele organów ścigania, którzy nadzorowali opuszczanie niebezpiecznego osiedla.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- W czasie prac remontowych budynku przy ulicy Reymonta 19 w Sosnowcu natrafiono na pocisk artyleryjski. Wszystkie służby są już na miejscu, jednak ze względów bezpieczeństwa zarządzono ewakuację tego oraz sąsiednich budynków - przekazał rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu, Rafał Łysy.

Dziennikarka radia RMF FM, Anna Kropaczek, dotarła do informacja, że wszyscy mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy, otrzymali propozycję noclegu.

- Dla mieszkańców, którzy nie będą mogli spędzić nocy w swoich domach, Wydział Zarządzania Kryzysowego przygotowuje posiłki oraz noclegi - dodał rzecznik.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Nie żyje aktor znany z hitów na TVP, TVN i Polsacie. Zatrważająca śmierć, ciężko powstrzymać łzy

Wszyscy zdecydowali się jednak na spędzenie nocy u bliskich. Z nieoficjalnych informacji służb kryzysowych wynika, że najpóźniej we wtorek, 6 października, na miejsce, gdzie znaleziono pocisk artyleryjski, ma przybyć oddział saperski, który zniweluje niebezpieczeństwo. Do tego czasu teren nieopodal znaleziska mają zabezpieczać policjanci i służby miejskie. Ostatecznie okazało się, że pocisków było aż trzy. Tuż przed północą saperzy wydobyli je i zabezpieczyli. Teren będzie jednak sprawdzany do rana. Okoliczna szkoła podstawowa pozostanie dziś zamknięta.

Ładunek wybuchowy prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej. Znaleźli go robotnicy, którzy prowadzili prace remontowe w kamienicy w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa
  4. Znana dziennikarka TVP trafiła do szpitala. Porażająca prawda wyszła na jaw po kilku tygodniach, smutne
  5. Jego filmy znał praktycznie każdy. Niestety, rodzina przekazała tragiczne informacje
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF24/Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News