Ewakuacja ludzi
Pikio.pl
Monika Majko - 4 Października 2020

W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

Ewakuacja na zachodzi Polski, okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni nagłą decyzją władz, ludzie są masowo wywożeni. Na miejsce wezwano zastępy lokalnej straży pożarnej i miejskiej, pogotowie ratunkowe oraz wojsko.

Ewakuacja ludzi w zachodniej Polsce trwa, na miejscu pracują okoliczne zastępy straży miejskiej, a także ratownicy medyczni i wojsko. Lokalne władze podjęły nagłą decyzję, sytuacja jest bardzo poważna, zarządzono przeniesienie ponad setki osób, w tym wielu seniorów.

Ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Już tydzień temu w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze wybuchło ognisko koronawirusa, dziś zapadłą decyzja o ewakuacji ośrodka i przeniesieniu zakażonych pensjonariuszy m.in. do szpitala jednoimiennego w Gorzowie Wielkopolskim oraz szpitala w Zielonej Górze. Na dzień dzisiejszy COVID-19 w ewakuowanym DPS-ie zakażonych jest ponad 40 pensjonariuszy, w tym dwie osoby hospitalizowane, oraz wielu pracowników.

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

Łącznie z placówki wywiezionych zostanie 180 osób, w akcji weźmie udział około 200 strażaków i żołnierzy oraz liczne patrole policyjne. Pensjonariusze będą transportowani karetkami pogotowia w około 30-minutowych odstępach. O szczegółach akcji poinformował lokalny portal newslubuski.pl.

Z placówki w Zielonej Górze zostanie ewakuowanych 180 osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Jak podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, koronawirus do ośrodka trafił przez personel. W piątek do Domu Kombatanta wysłanych zostało 12 żołnierzy, ośmiu pomagało w funkcjonowaniu placówki, a czterech pobierało wymazy. Wojewoda polecił również prezydentowi Januszowi Kubickiemu, by zwiększył personel.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Boże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Nie ma dobrych informacji, dane są bezlitosne

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

- Mogliśmy uniknąć tej sytuacji. Mieliśmy tylko jednego zakażonego. Niestety pan prezydent, który odpowiada za Domu Kombatanta, lekceważył te informacje. Nie wiem, jak się dzisiaj pan prezydent czuje, który ogłaszał w tym czasie swoje sensacyjne komentarze na temat "koronaściemy" - podkreślała z kolei Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, na specjalnej konferencji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Dzień dobry TVN" pod ostrzałem. Internauci i widzowie nie wytrzymali, polała się fala krytyki
  2. Ile zarabia Iga Świątek? 19-letnia Polka już zgarnęła ogromną fortunę, a może być jeszcze lepiej
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: News Lubuski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News