Ewakuacja i surowe zakazy
Pikio.pl
Weronika Wasiak - 2 Października 2020

Wielka ewakuacja i surowe zakazy. Wszystko zacznie się 12 października, "przygotowujemy się na najgorsze"

Pilna ewakuacja i surowe zakazy - to czeka mieszkańców już 12 października. Sytuacja jest poważna, a służby już przygotowują się na najgorsze. Wystarczy ułamek sekundy, by doszło do prawdziwego dramatu.

Kolejna ewakuacja w części Polski. Po ostatnich zdarzeniach, które wszystkim dosłownie zmroziły krew w żyłach, wyspecjalizowane służby musiały natychmiast zacząć działać, podejmując odpowiednie kroki. Chociaż pierwszy etap już za nimi, wciąż zarówno funkcjonariuszy, jak i wszystkich mieszkańców, czeka wielkie wyzwanie. Już za kilka dni każdy będzie musiał opuścić swoje miejsce zamieszkania i dostosować się do surowych zakazów.

Danuta Martyniuk przeżywa dramatWielki dramat Martyniuków, nie mogli się spodziewać. Była synowa okrutnie ich skrzywdziła, są bezradniCzytaj dalej

Już 12 października rozpocznie się ewakuacja i wprowadzone zostaną rygorystyczne przepisy

Jak podaje Onet, niewiele ponad rok temu w Świnoujściu, podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście, znaleziono największy na skalę europejską niewybuch z czasów II wojny światowej - ważąca ponad 5 ton brytyjska bomba Tallboy. Wiadomo, że blisko 2,5 tony to sam ładunek wybuchowy. Co gorsza, ustalono, że wewnątrz znajduje się ładunek o wzmożonej sile rażenia, który odpowiada ponad 3,5 tonom trotylu. Gdyby doszło do wybuchu Tallboy'a zniszczenia byłyby gigantyczne i z całą pewnością zginęłoby wielu. Z doniesień Onetu wynika, że 12 października tego roku ma się rozpocząć neutralizacja, którą skrupulatnie planowano przez cały ten czas. Akcja ma potrwać aż cztery dni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Chociaż rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przyznał, że ma nadzieję, że plan został dopracowany w każdym cały, służby przygotowują się na najgorsze.

- Niestety, każde uderzenie, każde drganie może spowodować, że ten obiekt wybuchnie. Przygotowujemy się na najgorsze - przyznaje rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Wiadomo, że od 12 października każdego dnia ci, który mieszkają w promieniu 2,5 km od miejsca w którym znajduje się Tallboy, będą musieli na kilka godzin opuszczać swoje mieszkania i miejsca pracy. W sumie ewakuacja będzie obejmować kilkaset osób. Podano również, że na ten czas zostaną wprowadzone specjalne zakazy, m.in. częściowo zostanie wstrzymane kursowanie promów i ograniczony ruch samochodów ciężarowych.

- Osoby spoza Świnoujścia, które w tych dniach planują przyjazd samochodem do miasta, jeśli tylko mają taką możliwość, proszone są o przesunięcie terminu przyjazdu po zakończeniu akcji. A jeśli nie jest to możliwe, należy liczyć się z utrudnieniami w przeprawie. Apel dotyczy również kierowców jadących od strony Niemiec - informują władze Świnoujścia.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal i smutek. Ujawniono, jaką emeryturę dostaje Krystyna Loska

2. TVN podał porażającą informację. Polacy złapią się za głowy, gdy poznają prawdę

3. Żona Zenka Martyniuka otworzyła paczkę od byłej żony syna i zdębiała. Została zmuszona do ostateczności

- To operacja na skalę światową. Podobnie wygląda kwestia ewentualnych skutków, z którymi możemy mieć do czynienia w przypadku niespodziewanego wybuchu tej bomby. Stąd nasze wielopoziomowe działania. Te najważniejsze, kluczowe, będą wykonywali nurkowie-minerzy i to na nich spoczywa największa odpowiedzialność - mówi Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed śmiercią matka siedmiorga dzieci nagrała, co zrobiono jej w szpitalu. "Lepiej gdyby umarła"
  2. UEFA przekazała fantastycznie wiadomości. Kibice będą zachwyceni
  3. Bardzo duże ognisko zakażeń w polskiej miejscowości. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną, wszystko w związku z wycieczką
  4. Niestety, choroba okazała się silniejsza. Nie żyje wybitna Polka, rodzina poinformowała o śmierci
  5. Dorota Gardias w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mamy oficjalny komunikat TVN
  6. 5 minut i gotowe. Nasza ukochana surówka z białej kapusty niezmiennie króluje na polskich stołach

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News