Ewa Tylman grób
Facebook Ewa Tylman
Irmina Jach - 21 Listopada 2020

5 lat temu przez kilka miesięcy szukała ją cała Polska. Dziś na grobie Ewy Tylman widać poruszające zdanie

Ewa Tylman, 26-letnia mieszkanka Poznania, zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku, wracając z firmowej imprezy integracyjnej. Kobieta była poszukiwana przez blisko dziewięć miesięcy. W lipcu 2016 roku jej ciało zostało odnalezione w Warcie, kilkanaście kilometrów od miejsca, gdzie była widziana po raz ostatni. Od tej pory cała Polska żyła głośnym procesem. Dziś, pięć lat po śmierci poznanianki, widok jej grobu budzi duże wzruszenie.

Ewa Tylman w tym roku obchodziłaby swoje 31. urodziny. Niestety, jej historia na zawsze zapisze się na kartach polskiej kryminalistyki. Zaginięcie poznanianki było jedną z najgłośniejszych spraw minionych lat - w dużej mierze za sprawą tego, że do akcji włączył się samozwańczy detektyw Krzysztof Rutkowski. Tajemnicza śmierć kobiety od samego początku budziła duże emocje.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Ewa Tylman zginęła 5 lat temu. Jak obecnie wygląda jej grób?

Ewa Tylman po raz ostatni była widziana przy poznańskim moście św. Rocha. Prawdopodobnie to tam zakończyła swoje życie. Do dziś nie jest pewne, czy kobieta znalazła się w wodzie z powodu wypadku, czy przyczynił się do tego jej znajomy, Adam Z. Mężczyzna wielokrotnie zmieniał swoje zeznania. Ostatecznie został jednak uniewinniony przez sąd pierwszej instancji.

Ewa Tylman została pochowana miesiąc po odnalezieniu, w swoim rodzinnym mieście. W ceremonii uczestniczyli członkowie rodziny oraz lokalna społeczność. W ostatniej drodze towarzyszyła jej orkiestra górnicza. Smutne wydarzenie było relacjonowane w krajowych mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ciało młodej poznanianki spoczęło na cmentarzu w Koninie. Biało-czarny, marmurowy nagrobek wygląda naprawdę elegancko. Zdobi go wiele kwiatów i zniczy pozostawionych przez osoby, które darzyły 26-latkę sympatią. Trudno jednak nie zwrócić uwagi na napis na płycie nagrobnej: "Zginęła śmiercią tragiczną". Towarzyszy mu fotografia pięknej, uśmiechniętej dziewczyny.

- Ja ją cały czas widzę… taką uśmiechniętą i zadowoloną. Może dziś byłaby już matką, a ja dziadkiem… - wspomina zrozpaczony ojciec poznanianki, który spotkał się z dziennikarzami Super Expressu na ławeczce koło grobu. Mężczyzna nigdy nie pogodził się z tym, że życie jego ukochanej córki zostało przerwane w tak dramatyczny sposób.

Wyznał, że jego córka zawsze była dziewczyną o dobrym sercu, która bez wahania niosła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebowali. Chciała kontynuować edukację, rozwijać się zawodowo oraz spełniać marzenia. Niestety, nie było jej to dane.

10 grudnia bieżącego roku w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpocznie się ponowny proces Adama Z., który przed rokiem został oczyszczony z zarzutu zabójstwa 26-latki. Tym razem kolegę nieżyjącej kobiety oskarżono o nieudzielenie pomocy. Zdaniem sądu pewnym jest, że mężczyzna wiedział, że Ewa Tylman znalazła się w Warcie i nie podjął odpowiednich działań, które mogły uratować jej życie. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  2. Z ostatniej chwili: Premier właśnie przekazał. Ogłoszono nowe wytyczne dla uczniów, wszyscy rodzice powinni wiedzieć, chodzi o przyszłe ferie
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

- Oskarżony w swoich pierwotnych wyjaśnieniach zeznał, że Ewa Tylman uciekała przed nim. Doszło między nimi do konfliktu. W ocenie sądu nie ulega wątpliwości, że ta wersja jest wiarygodna. Zdaniem sądu pewne jest że Adam Z. widział, że Ewa Tylman znalazła się w wodzie. To co zebrała prokuratura nie udowadnia mu winy. Brakuje podstaw, aby uznać, że Adam Z. dopuścił się zabójstwa, ale co najmniej powinien odpowiadać za nieudzielenie jej pomocy - skomentował sędzia.

Ewa Tylman grób

Ewa Tylman grób

Źródło zdjęć: Paweł Jaskółka/Super Express/https://www.se.pl/poznan/tak-wyglada-grob-ewy-tylman-jej-ojciec-wylal-nad-ta-mogila-morze-lez-zdjecia-wideo-aa-b1eF-NsTB-pTcr.html/zdjęcia użyte w ramach prawa cytatu

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Kobieta pojechała odebrać ciało zmarłego ojca do szpitala. Widok, który zastała na miejscu, nie mieści się w głowie
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Chleb tak prosty, że robi się niemal sam. Przepis na chleb "teściowej" bez wyrabiania bije rekordy popularności
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News