Wiadomości Pikio - 12 Października 2015

Ewa and Przyjaciele - politycy PiS otworzyli restaurację upamiętniającą afery PO

Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje walczyć z Platformą Obywatelską o wygraną w październikowych wyborach. Partia Kaczyńskiego otworzyła właśnie w Warszawie przy ulicy Miodowej restaurację o nazwie "Ewa & Przyjaciele", która ma przypominać o wszystkich aferach PO.

Wystrój lokalu stanowią cytaty zamieszanych w afery polityków Platformy i PSL, a także podobizny tychże ludzi. Ponadto w lokalu znajdują się inne rekwizyty jak sławny zegarek Sławomira Nowaka, automaty do gry czy rachunki za kolacje polityków PO opiewające na kilka tysięcy złotych. "Jedna afera goniła drugą aferę, a obecna władza, bohaterowie tych wydarzeń robili wszystko, by Polacy o nich nie pamiętali. Zamiatali pod dywan, starali się, by media nie rozpisywały się o tych wydarzeniach" - mówiła podczas otwarcia lokalu Beata Szydło. Nazwa restauracji "Ewa & Przyjaciele" nawiązuje do okrytego złą sławą lokalu "Sowa & Przyjaciele", gdzie mieli spotykać się politycy PO zamieszani w aferę taśmową i to właśnie tam nagrywano ich rozmowy. "Te afery powodowały, że podatnicy, każdy z nas, traciliśmy nasze pieniądze, bo to był skok na kasę, kręcenie lodów, by w szemrany sposób dorobić się kosztem ludzi. Czas z tym skończyć, czas, by ci politycy, którzy w taki sposób funkcjonowali, odeszli" - opowiadała kandydatka PiS na stanowisko premiera. Sprawę skomentowała premier Ewa Kopacz, która podkreśliła, że nikomu zamieszanemu w afery prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów. Zwróciła też uwagę na to, że w partii Szydło znajduje się "człowiek, na którym ciążą bardzo ciężkie zarzuty", co nazwała "podwójnymi standardami". "Jeżeli pani Beata Szydło przypomina sobie tamte czasy, chciałabym spytać: dlaczego święci są tylko w jednej partii - w PiS? Oni nigdy nie chodzili do restauracji?!" - komentowała polska premier.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvn24.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News