Była premier ostro o pomniku Kaczyńskiego. Prezes PiS dostanie szału

Była premier ostro o pomniku Kaczyńskiego. Prezes PiS dostanie szału

Ewa Kopacz jest postacią bardzo kontrowersyjną w Polskiej polityce. Była premier, pomimo wzbudzania wielkich emocji swoją osobą w przeszłości, ostatnio jest daleka od publicznych wystąpień i wypowiedzi. Swoją nieobecność w mediach przez tak długi czas polityk postanowiła nadrobić, poprzez szokująca wypowiedź na temat pomnika Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS i brat zmarłego prezydenta - Jarosław Kaczyński, będzie wściekły słysząc o stosunku kobiety dla tak istotnego dla PiS obiektu.

Ewa Kopacz obecnie nadal udziela się w Platformie Obywatelskiej. Była prezes Rady Ministrów jest członkinią gabinetu cieni oraz udziela się w sejmowej komisji Zdrowia jak tez komisji do Spraw Unii Europejskiej. Kobieta zaproszona była do TVN24, gdzie poproszona została o komentarz do odsłoniętego w przeddzień święta odzyskania niepodległości pomnika Lecha Kaczyńskiego. To, co powiedziała, zszokuje wielu zwolenników PiS.

Ewa Kopacz o pomniku Kaczyńskiego

Kobieta nie kryła swoich pejoratywnych uczuć dotyczących pomnika zmarłego tragicznie byłego Prezydenta. Zauważyła, że według niej, PiS stara się zrobić wszystko, co mogłoby zaszkodzić wizerunkowi świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego. - Uroczystość odsłonięcia pomnika odbywała się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Myślę, że to nie jest przypadkowa zbieżność sytuacji. Tym pomnikiem i taką narracją PiS-u przy tej okazji, robią krzywdę pamięci o wyjątkowym człowieku – oceniła była premier Ewa Kopacz. Według byłej premier, Jarosław Kaczyński wystawia postać brata na śmieszność. Sama zauważyła, że internauci i obserwatorzy polskiego życia publicznego zwracają uwagę na wielki pośpiech w powstawaniu monumentu, jak też zaczynają się śmiać z pewnych, technicznych niedoróbek pomnikowej wersji byłego prezydenta. – Mówią o tych za długich spodniach, mówią o braku obrączki, mówią o liczbie guzików na marynarce. Lech Kaczyński na to nie zasługuje. Lepiej by było, gdybyśmy dzisiaj mówili, co dobrego zrobił.- powiedziała polityk PO.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Kopacz o święcie niepodległości

Kolejną kwestią, która była poruszona w programie telewizji TVN był nadchodzący marsz, z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Polityk PO życzyła wszystkim uczestnikom planowanego przez Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego marszu, by mogli to święto spędzić w związku z jego obchodami bezpiecznie. Na pytanie dziennikarza, czemu politycy PO nie wezmą udziału w tych obchodach, była premier odpowiedziała spokojnie – Każdy z nas będzie to święto czcił tak, jak będzie uważał za najbardziej stosownie – powiedziała była premier, kończąc wywiad.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zakupy będą tanie jak NIGDY! Czeka nas drastyczny spadek cen
  2. Szulim zaatakowała Chajzera! Widzowie podzieleni jak nigdy wcześniej
  3. Andrzej Duda idzie śladem Putina. Rozważa tragiczną decyzję
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News