Kopacz 47, Szydło 167. Ujawniono listy lotów byłych premier

Kopacz 47, Szydło 167. Ujawniono listy lotów byłych premier Źródło: .

Ewa Kopacz pełniła ważną funkcję w państwie, w związku z czym Polaków również interesują pełne wykazy jej podróży lotniczych. W internecie ukazały się dokumenty wyliczające loty byłej premier. Okazuje się, że było ich trzy razy mniej niż za rządów kolejnej premier.

Ewa Kopacz musiała liczyć się z tym, że doczekamy się publikacji list jej przelotów samolotami rządowymi. Wiele osób twierdziło, że dopiero tym razem okaże się, czy tego typu używanie maszyn do podróży za pieniądze podatników jest powszechne i było stosowane także podczas rządów Platformy Obywatelskiej. Dopiero teraz przyszło nam jednak zobaczyć pełne listy przelotów byłej minister zdrowia.

Okazało się, że kobieta miała okazję do podróży 47 razy. Niektórzy twierdzą, że jest to dość dużo, biorąc pod uwagę, że Ewa Kopacz nie pełniła funkcji prezesa Rady Ministrów przez całą kadencję. Inni wskazują na to, że Beata Szydło również nie była premierem do końca kadencji, a jednak jej podróży było ponad trzy razy więcej. Sprawę żywo komentują internauci.

Ewa Kopacz musiała liczyć się z publikacją listy

Gdy wybuchła afera związana z przelotami Marka Kuchcińskiego, w internecie pojawiło się wiele petycji o to, by opublikowano wykazy lotów wszystkich najważniejszych polityków ostatnich lat, by społeczeństwo mogło ocenić, kto nadużywał swojej władzy i marnotrawił pieniądze podatników, a kto starał się korzystać ze swoich przywilejów z większym szacunkiem.

Zwolennikami tego rozwiązania byli także politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieli w ten sposób zapewnić o swojej uczciwości. Na opublikowanie listy zdecydowała się sama Beata Szydło, która wyraźnie poparła taki wniosek. Dzięki temu wiemy, że obecna europosłanka podróżowała służbowo aż 167 razy, czyli zdaniem internautów o wiele za dużo.

Ewa Kopacz nie korzystała z przelotów zbyt często

Okazuje się, że Ewa Kopacz używała samolotów do podróży służbowych jedynie 47 razy, a więc ponad trzy razy rzadziej niż Beata Szydło. Politycy PiS-u domagali się publikacji list, a tymczasem okazuje się, że większość dokumentów stawia ich w złym świetle i jest dla nich bardzo niekorzystna. Teraz parlamentarzyści mają spore problemy z komentarzami w internecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedno z polskich pięcioraczków. Nowe, druzgocące informacje Polsatu ws. pozostałej czwórki

2. Produkty w Biedronce możecie kupić o 70% taniej. Pokazujemy Wam metod

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Tak chciała publikacji list, a okazuje się, że wypada w nich gorzej niż poprzedniczka. Szydło będzie jeszcze długo tłumaczyła się Kaczyńskiemu - pisze pewna internautka, która jest wyraźnie rozbawiona zachowaniem byłej premier rządu PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Winda spadła z 15. piętra. W środku były cztery osoby
  4. Marta Manowska miała groźny wypadek. Uszkodziła kręgosłup
  5. Tata włożył 4-miesięczne dziecko do mikrofalówki i ją włączył. Gdy pracownicy szpitala o tym usłyszeli, natychmiast zareagowali

źródło: naTemat

Następny artykuł