Ewa Kopacz wiceszefową Parlamentu Europejskiego

Ewa Kopacz wiceszefową Parlamentu Europejskiego Źródło: pikio.pl

Ewa Kopacz ma teraz powody do dumy. W trakcie ogłaszania nowych oficjeli w strukturach władzy Unii Europejskiej, znalazło się jej nazwisko. Była premier RP ma co świętować.

Ewa Kopacz osiągnęła spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Jeszcze dzisiejszego dnia polscy politycy ubolewali, że w składzie władz Unii Europejskiej nie ma żadnego Polaka od praktycznie dekady. Wygląda jednak na to, że czarny scenariusz się nie spełnił. 

Ewa Kopacz zajmie ważne stanowisko w strukturach Unii Europejskiej

Jak podał Twitter EuroNavigator, ogłoszono właśnie listę osób, które będą pełnić rolę zastępców europejskich oficjeli. Na stanowiska kandydował Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Ewa Kopacz z Koalicji Europejskiej. 

W ogłoszonej przez europejską agencję liście, znalazło się nazwisko polskiej europosłanki i byłej premier Rzeczpospolitej. Ciągłość Polaków w strukturach UE od 2009 roku zostanie zachowana. Ewa Kopacz została nominowana na stanowisko wiceprezydenta Parlamentu Europejskiego. 

Posłanka Koalicji Europejskiej będzie trzecią osoba pochodzącą z Polski w historii organów sprawczych Unii Europejskiej. Pierwszą był Jerzy Buzek, który od 2009 roku zajmował pozycję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - jego kadencja skończyła się w 2012 roku. Drugi był Donald Tusk - w 2014 roku w kadencji, która własnie się kończy, zasiadł na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej. Ponadto, Ewa Kopacz jest pierwszą Polką, która zajęła tak wysokie stanowisko. 

DALSZA CZĘŚĆ  TEKSTU POD GALERIĄ

Była premier RP otrzymała 461 głosów, to niemal cztery razy więcej niż Zdzisław Krasnodębski, który otrzymał ich 169, który ma jeszcze szansę na stanowisko w trakcie drugiej tury. To już pewne, że Ewa Kopacz znalazła się w gronie 14 wiceprzewodniczących organu Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora. Znaleziono ciało 24-letniej gwiazdy sportu
  2. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  3. Po to się tyle czasu odchudzała. Karolina Szostak pokazała się w bikini na jachcie, coś obłędnego
  4. Okropne informacje dla fanów Barw Szczęścia. Iwona Pyrka śmiertelnie chora
  5. Zmarł 2-latek przygnieciony do ściany i zmiażdżony. Tragiczne informacje Polsatu
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News