Ewa Farna przekazała fanom najważniejszy apel. Chodzi o ratowanie zdrowia i życia

Ewa Farna przekazała fanom najważniejszy apel. Chodzi o ratowanie zdrowia i życia Źródło: instagram.com ewa_farna93

Ewa Farna opublikowała na swoim instagramowym profilu post, na którym pozuje w domowych pieleszach. Fanów zaskoczył nie tylko brak makijażu, ale też przesłanie wokalistki. Apel spotkał się z ogromną aprobatą.

Ewa Farna podobnie jak inni artyści, zaszyła się w domu. W spontanicznym poście napisanym wprost z łóżka, apeluje do swoich fanów. Wypunktowała kilka ważnych rzeczy.

Ewa Farna surowo oceniła "europejską cywilizację"

Piosenkarka, którą na Instagramie obserwuje ponad pół miliona osób, nie może w tej sytuacji siedzieć "cicho jak mysz pod miotłą". Postanowiła odezwać się do swoich fanów w związku z panującym koronawirusem. Ma ogromną nadzieję, że do kogoś dotrze, powaga aktualnej sytuacji. Piosenkarka zachwyciła się powrotem ryb do Wenecji, balkonowymi występami Włochów, ale też surowo oceniła czasy, w których przyszło nam żyć.

- Wolontariusze szyją maski do szpitali, bo jest ich deficyt w całym kraju (przynajmniej w Czechach). Nasza europejska cywilizacja jest synonimem pracy, skupianiem się na wynikach, niepotrzebnych zakupów, bywamy bezwzględni, egoistyczni. Żyjemy w najwygodniejszych czasach a jednak cały czas niezadowoleni. To była chyba kwestia czasu, kiedy coś walnie nas po palcach. Może to ma być okazja, by znów skierować nas, ludzi, z powrotem do siebie, do nas samych - pisała Ewa Farna. Przyznała, że być może jest to czas przystopować i zabrać się za rzeczy, na które wcześniej nie było czasu: filmy, książki, hobby. To też odpowiedni moment, by docenić chwile spędzane z bliskimi, ponieważ w codziennym pędzie nie każdy miał okazję, by zorganizować nieco wolnego czasu, choćby w domu.

6 ważnych punktów według Ewy Farny, o których każdy powinien pamiętać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Artystka stwierdziła, że panujący koronawirus w pewien sposób zmusza nas do rzeczy, które miałyby być wykonywane z własnej woli. Poprosiła też, aby:

 • "Zwolnić. Cieszyć się czasem w domu z najbliższymi.
 • Być solidarnym, myśleć też o innych…
 • Zadzwonić do babci, jak się jej powodzi i czy czegoś nie potrzebuje.
 • Zrozumieć, że jesteśmy częścią przyrody i nie powinniśmy ją olewać (ewent. tylko podlewać haha)
 • Skupić się na sobie, nauczyć się nudzić!
 • No i pokory- by docenić to jak dobrze się mamy."

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Fani byli niesamowicie wdzięczni piosenkarce, że mimo patowej sytuacji stara się myśleć pozytywnie i zachęca do tego innych. Mają też nadzieję, że dzięki ogromnym zasięgom artystki jeszcze więcej osób zrozumie, jak ważne jest siedzenie w domu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

🇵🇱 #koronawirus (cesky text v predchozim postu!) . . I tak sobie oglądam filmiki, jak nad pustymi włoskimi ulicami zaczynają ożywać balkony. Ludzie śpiewają z okna do okna. Do zwykle zapchanej turystami Wenecji tym razem zawitały delfiny.🐬 (czy tam do Sardynii, bo o to walk, ale post nie o tym!) Wolontariusze szyją maski do szpitali, bo jest ich deficyt w całym kraju. (przynajmniej w Czechach). Nasza europejska cywilizacja jest synonimem pracy, skupianiem się na wyniki, niepotrzebnych zakupów, bywamy bezwzględni, egoistyczni. Żyjemy w najwygodniejszych czasach a jednak cały czas niezadowoleni. To była chyba kwestia czasu, kiedy coś walnie nas po palcach. Może to ma być okazja by znów skierować nas ludzi powrotem DO siebie, do nas samych.😊 Mamy przestrzeń być w domu z rodziną, zaopiekować się starszymi osobami…. w tym całym pośpiechu zwolnić, i w domu robić rzeczy, na które nigdy nie było czasu.⏱ Możemy uratować zdrowie/ życie swoje i swego sąsiada tym, że będziemy oglądali Netflixa. Albo przeczytamy książkę, która leży przy łóżku juz parę miesięcy.📖 Paradoksalnie cały koronawirus zmusza nas do robienia rzeczy, które mielibyśmy chcieć robić z własnej woli: ❤️Zwolnić. Cieszyć się czasem w domu z najbliższymi. ❤️Być solidarnym, myśleć też o innych… ❤️Zadzwonić do babci jak się jej powodzi i czy czegoś nie potrzebuje. ❤️Zrozumieć, że jesteśmy częścią przyrody i nie powinniśmy ją olewać (ewent. tylko podlewać haha) ❤️Skupić się na sobie, nauczyć się nudzić! 🤩 ❤️No i pokory- by docenić to jak dobrze się mamy. Jak zawsze, staram się znaleźć coś pozytywnego. Wierzę w to, że wszystko ma jakieś znaczenie (brzmi to jak cytat z banalnej piosenki, ale I MEAN IT 😁!) Wykorzystajmy te dobre możliwości, które z sobą to świństwo niesie. Bo co innego nam pozostaje. #zostanwdomu #dbajmyosiebie #koronawirus #niechtojestjuzzanami #badzmyodpowiedzialni

Post udostępniony przez Ewa Farna (@ewa_farna93)

Najlepsze newsy dnia:

 1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
 2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
 3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
 4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
 5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
 6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News