Ewa Drzyzga zdradziła sekret swojej diety. Aż trudno uwierzyć, że to takie proste

Ewa Drzyzga zdradziła sekret swojej diety. Aż trudno uwierzyć, że to takie proste Źródło: Screen/ YouTube/ tvnpl

Ewa Drzyzga zmieniła swoje nawyki żywieniowe, by zadbać o zdrowie. Zdradziła, na czym opiera się jej jadłospis. Okazuje się, że jej dieta jest prosta - tajemnicą nie są żadne restrykcyjne głodówki czy sekretne przepisy.

Ewa Drzyzga postanowiła, że zmieni swój sposób żywienia, aby zadbać o zdrowie, trochę schudnąć i poczuć się lepiej w swoim ciele - jednym słowem, by poczuć się lepiej. Teraz zdradza, jaki jest sekret jej diety. Okazuje się, że jej jadłospis opiera się na prostym triku.

Ewa Drzyzga na diecie. Pozytywny wpływ na wszytko

Ewa Drzyzga przekonuje, że zmiana nawyków żywieniowych bardzo pozytywnie wpłynęła na wiele aspektów jej życia. Odpowiednio zbilansowana dieta jest korzystna dla organizmu, dobrze działa też na ogólne samopoczucie. Jak dowiedziała się w czasie jednego z odcinków swojego programu "36,6", lekarze zalecają, by jeść nie więcej niż 750 gramów świeżego mięsa - czyli ok. pół kilograma po przetworzeniu. To niweluje ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne. I własnie ograniczenie mięsa to jeden z sekretów diety Ewy Drzyzgi. Kluczowe słowo to ograniczenie, a nie wyeliminowanie.

- Kiedy człowiek rezygnuje z mięsa, to tęskni za mięsem. Nie zrezygnowałam z mięsa całkowicie, bo nie jestem zwolennikiem takich ortodoksyjnych posunięć. Ważne jest natomiast, żeby słuchać swojego organizmu. Co mnie przekonało? Nie chodziło mi o modę, przekonały mnie badania WHO, które mówią o tym, że mięso czerwone jest rakotwórcze i po prostu powinno się z niego zrezygnować -tłumaczy Ewa Drzyzga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rezygnacja z mięsa? Ewa Drzyzga testuje

To, jak rezygnacja z mięsa wpływa na zdrowie, Ewa Drzyzga planuje zbadać w nowym sezonie swojego programu "36,6". Jeden z zaproszonych do udziału lekarzy, który akurat przechodzi na wegetarianizm, przeprowadzi eksperyment. Regularnie będzie przechodził badania, których analiza wykaże, co zmienia się w organizmie w czasie odsuwania mięsa z jadłospisu. 

Dzisiaj grzeje: 1.Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować 

- Tak na zdrowy rozum: jeżeli w mięsie jest tłuszcz, a jest tłuszcz, to jeżeli odstawisz to mięso z tłuszczem, to wychodzi na to, że możesz schudnąć. Chociaż nie wystarczy przestać jeść mięso, żeby schudnąć, bo białko musisz sobie dostarczać, nie możesz z tego zrezygnować, bo zachorujesz. A to białko zaczynasz dostarczać sobie z innych rzeczy takich np. jak fasola, która też ma swoją objętość. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek - wyjaśnia dziennikarka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Facebook chce ukryć polubienia. Niebawem zaczyna testy
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Metro

Następny artykuł