Słynna, polska aktorka walczy o życie córki. Nie poddaje się

Słynna, polska aktorka walczy o życie córki. Nie poddaje się Źródło: Fot. Max Pixel

Ewa Błaszczyk była przez lata jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Kiedy jednak jej córka zapadła w śpiączkę, artystka całkowicie poświęciła się pracy z osobami chorymi. Chce im pomagać, aby każdego dnia zbliżać się do wybudzenia własnego dziecka.

Błaszczyk skupia wszystkie swoje myśli na pracy we własnej  Fundacji "Akogo?". Wciąż ma nadzieję na to, że jej córka Ola wróci jeszcze do pełnej sprawności. Poza tym chce wspierać inne rodziny, które przechodzą przez takie samo piekło.

Ewa Błaszczyk o szansach na wybudzenie córki

- Nadzieję dają komórki macierzyste, które mogą wpływać na regenerację połączeń nerwowych. Od czasu do czasu, przy ich użyciu, udaje się na w różnych miejscach na świecie pomóc osobom, które np. pięć lat temu przeszły ciężki udar. Oczywiście, większa szansa na wybudzenie byłaby wtedy, gdyby Ola została poddana tym nowoczesnym metodom zaraz po zapadnięciu w śpiączkę, a nie po wielu latach. Ale ja i tak wierzę, że to jej pomoże. I to nie są moje marzenia, tylko medyczne dowody ze świata - powiedziała Błaszczyk w rozmowie z Pomponik.pl Aktorka zaznaczyła także, że terapia córki idzie w coraz lepszym kierunku. Co ciekawe, dokładnie opisała także jej stan oraz próby, które na co dzień sama podejmuje, aby pomóc Oli.

Szczegóły leczenia

- Wiem, że Ola mnie słyszy, bo są na to dowody w formie badań. Jest ciągle poddawana neurorehabilitacji. Pracujemy z nią od rana do wieczora. Trzymamy jej rękę, żeby np. malowała, pionizujemy, wsadzamy na rower, żeby pedałowała - to jest wymuszony ruch, ale dobre i to. Przy wszystkich zabiegach trzeba uważać, bo osoba, która latami leży, ma osteoporozę i może się połamać przy przekręcaniu na bok. Do tego często zdarzają się np. zapalenia płuc. Na szczęście, Ola jest w świetnej formie i nie chorowała od czterech lat - opisała Błaszczyk z nadzieją. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak zamieszany w BÓJKĘ! Sprawę ujawniła Rodowicz
  2. Rusin wpadła w szał! Zaatakowała polskich piłkarzy
  3. Co ona zrobiła! Chylińska ma nowy tatuaż, NA GŁOWIE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News