Ewa Błaszczyk i córka
youtube.com FundacjaAkogo
Monika Majko - 3 Maja 2020

Córka Ewy Błaszczyk ujawniła niewiarygodne fakty. Ciężko powstrzymać łzy

Ewa Błaszczyk przeżyła prawdziwą tragedię, dziecko aktorki zapadło w śpiączkę po zachłyśnięciu się wodą. Kobieta włożyła ogrom pracy oraz serca w stworzenie fundacji "Akogo?" mającej na celu opiekowanie się osobami w śpiączce i stworzenie dla nich bezpiecznego miejsca, by mogli wracać do zdrowia. Od stycznia 2019 roku rolę wiceprezes fundacji pełni druga córka gwiazdy, Marianna Janczarska. Niedawno młoda kobieta ujawniła poruszające fakty.

Ewa Błaszczyk w 2019 roku mianowała swoją córkę wiceprezeską swojej fundacji "Akogo?". Gwiazda założyła ją w 2002 roku, dwa lata po ogromnej rodzinnej tragedii w wyniku której jej drugie dziecko zapadło w śpiączkę. W jednym z wywiadów Marianną Janczarska ujawniła wstrząsające fakty, fanom ciężko powstrzymać łzy.

Epidemia - dobre informacjeW końcu dobre wieści o początku końca epidemii w Polsce? Są najnowsze dane, profesor zabrał głosCzytaj dalej

Ewa Błaszczyk od 2002 roku prowadzi fundację "Akogo?". W styczniu 2019 roku córka aktorki została jej wiceprezeską

Marianna Janczarska to jedna z dwóch córek Ewy Błaszczyk, która pochodzi z jej związku z pisarzem i dramaturgiem Jackiem Janczarskim. Jej siostra bliźniaczka Aleksandra w 2000 roku zapadła w śpiączkę po tym, jak zachłysnęła się wodą w trakcie popijania tabletki. To była ogromna tragedia dla aktorki.

- Trzy miesiące wcześniej zmarł mój ojciec, więc moja mama została z tym totalnie sama. Zorientowała się, że nie ma miejsca dla takich osób w Polsce - powiedziała Marianna Janczarska w wywiadzie ze studentkami dziennikarstwa z Uniwersytetu SWPS opublikowanym na łamach portalu Onet.

Córka Ewy Błaszczyk chciała pomagać od dziecka. Misja kliniki "Budzik" jest jej bardzo bliska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Dwa lata po tym tragicznym zdarzeniu, Ewa Błaszczyk wspólnie z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację "Akogo?", której celem była pomoc osobom w śpiączce oraz wybudowanie Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka. Marianna miała wtedy zaledwie 8 lat, jednak już wtedy pojawiła się u niej chęć pomocy i działania.

- To był 2002 rok, dwa lata po wypadku, czyli miałam jakieś 8 lat. [...] Prawda jest taka, że to jest moje życie i nie mam jak z tego uciec. Nie żebym chciała uciekać. Po prostu chodzi o to, że moja siostra jest w takim stanie jakim jest i wiem, że przyjdzie pewnie moment, w którym albo to się polepszy, albo nie. Wiem, że kiedyś mojej mamy zabraknie i nie ma innej osoby, która by się tym bezinteresownie zajęła ani takiej, której mama by na tyle zaufała, żeby powierzyć jej w całości prowadzenie fundacji. Bo jeżeli ten problem nie dotyczy osobiście, to prędzej czy później męczysz się tym tematem - wyznała córka aktorki.

Dzisiaj grzeje:

1. GIS pilnie wycofuje produkt, który niemal każdy ma w kuchni. Lepiej go wyrzucić, spożycie może mieć opłakane konsekwencje

2. TVN wyemitował porażający materiał. Chodzi o Pawła Królikowskiego, ciężko uwierzyć, że pokazano szczegóły

Klinika została otwarta w 2012 roku i od tego czasu pomogła wielu osobom. Do tej pory placówce udało się wybudzić około 60 dzieci i 20 dorosłych. Każdy powrót do życia jest wielkim świętem dla pracowników kliniki i rodzin pacjentów.

- Był u nas chłopiec, 9-latek, który tuż po wybudzeniu powiedział swojej mamie: „Mamusiu, kocham Cię, ale Pana Boga kocham jeszcze bardziej, bo dał mi drugie życie". To są właśnie te niesamowite momenty, które przydarzają się w naszej klinice - wspomina Marianna Janczarska, wiceprezes fundacji "Akogo?".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek nad polskim jeziorem. W wodzie znaleziono dwa ciała
  2. Wielu Polaków pogrążyło się w ogromnym smutku. Nie żyje Walery Majerowicz
  3. Podjęto niespodziewaną decyzję, władze apelują do mieszkańców. Wielu Polaków będzie wściekłych
  4. Najnowsza moda wśród mam. Poród "po francusku" wyprze cesarskie cięcie?
  5. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
  6. Wreszcie miliony Polaków zachwyconych. Od jutra ogromna zmiana w każdym sklepie

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News